Září je ideálním měsícem pro úklid domova

Dny se krátí, ráno a vpodvečer začíná být tma a slunečních paprsků ubývá, což na náladě nepřidá. Roli hraje nejen stres v práci nebo problémy v osobním životě, ale také prostředí, ve kterém žijeme. Přemíra věcí a nepořádek způsobují chaos v domácnosti a rozhodně nepřidají na duševním zdraví. A stejně jako je potřeba utříbit si myšlenky, musí se uklidit dům či byt a zbavit jej přebytečných věcí. V čistém a vzdušném prostředí se žije komfortněji.ni

Léto tráví většina lidí venku a na úklid není čas. Setkávání s přáteli, grilovačky, dovolené nebo výlety jsou mnohem zajímavější než vyklízení přebytečností. Jenže s příchodem chladnějších dnů je nutné úklid provést. Na začátku se může připravit seznam úkolů, které je třeba během podzimních měsíců dokončit. Zahrnout se musí veškeré činnosti, které je zapotřebí dokončit uvnitř domu. Seznam může být poměrně dlouhý, což ale nesmí nikoho odradit. Naopak, nyní je čas začít.

Zdroj obrázku: Freepik

Prach za nábytkem i v topení

Ve vícečlenných domácnostech se mohou zapojit všichni, proto se nebojte některé úkoly delegovat. A čím začít? Vyhazováním nepotřebných věcí, mezi které patří různé výstřižky, staré noviny a časopisy, krabičky, prázdné obaly, kabely od neexistujících spotřebičů, nefunkční elektronika, staré boty a poškozené oblečení. Výčet může být poměrně sáhodlouhý, obecně se říká, že vyklidit jednu místnost trvá jeden den. Následně se musí vše utřít od prachu, to platí i pro místa za skříněmi nebo v radiátorech.

Mytí oken a spotřebičů

Jaké další úkoly by neměly na seznamu chybět? Deštivé počasí může být ideální pro vysávání koberců a čalouněného nábytku. Naopak slunečné dny se mohou využít pro mytí oken a praní záclon a závěsů. Zapomenout se nesmí ani na všechny spotřebiče, chladničku, mrazák či digestoř. Jednou z položek je také péče o rostliny, odkvetlé se musí zlikvidovat nebo přesadit. Z balkonu nebo terasy se musí odklidit rovněž veškerý nábytek a dekorace, které by mohly přijít k úhoně.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/39-ways-to-your-deepest-clean-yet-the-ultimate-fall-cleaning-checklist-235949