Musicians Stage During Concert

Září je nabité hudebními akcemi pro každého

O létě se ví, že je to období nejrůznějších hudebních a divadelních festivalů, na kterých si můžete užít zábavu. Ale ani září na tom z hlediska zábavy nebývá nejhůře. Počasí ještě svědčí tomu, aby se hudební koncerty mohly konat venku. Kam tedy vyrazit?

Co si dát svatováclavské slavnosti?

Mnohé obce a města připravují na svátek svatého Václava zábavné akce pro celé rodiny. Je to tedy příležitost k tomu, se jít pobavit a přijít na jiné myšlenky. Stačí se porozhlédnout po svém okolí, kde se nějaká podobná akce koná. Zpravidla na ní nechybí hudební koncert, různé pivní speciály a dobroty na občerstvení, které zaženou hlad. Na tyto akce můžete vzít s sebou i děti, protože program bývá přizpůsobený i jejich potřebám.

beautiful-young-women-having-fun-together
Zdroj obrázku: Freepik

Svátek vína

Září je ovšem také měsícem vinobraní, a to zejména ve vinařských oblastech na jižní Moravě nebo v okolí Mělníka. Kdo má rád tento lahodný alkoholický nápoj, teplé zářijové dny a zábavu, ten by měl vyrazit na nějaký vinařský festival. Obvykle na něm nechybí košt burčáku.

Kdo si chce omladit tělo vinným moštem a poslechnout si dobrou muziku, která zpravidla takovou akci doprovází, může vyrazit na jih Moravy do Znojma, Břeclavi, Valtic či Pavlova i do dalších moravských vinařských obcí. Ani Čechy nejsou v tomto ohledu pozadu. Zde se vinařské akce často konají na hradech a zámcích, a to společně s programem v duchu středověku.

Sledujte koncerty oblíbených kapel

Spousta českých hudebních kapel různého žánru pořádá zářijové koncerty nejen pod širým nebem, ale i v kulturních domech. Stačí se podívat na jejich program a vybrat si skupinu, která je vám nejbližší. Nezaostávají ani koncerty vážné hudby, na které je možné si zajít třeba do některého z kostelů, v nichž se hudba krásně rozléhá. O to větší hudební zážitek se jedná, protože prostředí kostela nabídne i potěchu pro oči.

Zdroj: https://www.ricksteves.com/europe/czech-republic/festivals