Hand Writing Notebook Close Up

Září přeje novým začátkům. Stanovte si cíle a jasný plán

Měsíc září nemusí být novým začátkem jen pro ty školou povinné. I pro dospělé je to příležitost pro shrnutí uplynulé části roku. Pokud rok doteď neprobíhal tak, jak byste si představovali, máte možnost tuto situaci zvrátit a napravit.

Pravidla vedoucí k dosažení cílů

Bez práce to samozřejmě nejde. Ale tato cesta nemusí být utrpením. Lze zvolit zlatou střední cestu, kdy si své cíle nakonec splníte, ale zároveň si užijete ten proces. To je asi nejlepší a nejudržitelnější způsob. První a nejdůležitější krok je rozhodnout se udělat změnu. Dále je potřeba provést nějaké investice. Nejen finanční, s těmi je také třeba počítat, ale také úsilí a práci. Cíl si přesně definujte a pak si důkladně naplánujte, jaké kroky je třeba učinit. Bez přesného plánu a harmonogramu to nepůjde.

freedom-feel-good-joyful-woman-rising-hands-outside
Zdroj obrázku: Freepik

Zdravější a jednodušší život

Mnoho z nás si ukládá cíle, které souvisejí s jídlem. Zkoušíme různé diety a cvičení, přitom s tímto trikem se mnoho změní. Naplánujte si jídelníček na celý týden a podle toho pak sestavte nákup. Ušetříte tím čas, peníze a jídlo. Nebudete muset v obchodech trávit hodiny přemýšlením, co byste mohli v týdnu vařit a na co máte doma suroviny. Zároveň nebudete ani tolik jídla vyhazovat a určitě toho nekoupíte tolik jako bez jasného plánu.

Dále si pečlivě rozplánujte čas, ať stihnete všechny povinnosti, a věnujte se vždy jen jednomu úkolu. Nepromarníte čas skákáním z jednoho úkolu na druhý a nebudete muset přemýšlet, co máte ještě udělat. Nic vás nebude rozptylovat, takže budete efektivnější. Nakonec uvidíte, že vám zbyde nějaký čas i pro sebe.

Svůj seznam úkolů udržujte realistický. Opravdu, dejte si jen tolik úkolů, kolik víte, že zvládnete. Hlavně nejprve plňte ty nejnutnější a nejakutnější úkoly. Pak dorazí pocit uspokojení, až bude celý seznam vyškrtaný.

Zdroj: https://www.betterup.com/blog/how-to-set-goals-and-achieve-them