Infected Dangerous Biting Tick Green Leaf Carrier Infections Viruses Ixodus Ricinus

Zářivé a jasné barvy přitahují hmyz. Ve správném oblečení nebudeme komáry a klíšťata tolik lákat

Jaro je ročním obdobím, na které se těší většina z nás. Venku je teplo a díky tomu můžeme popustit uzdu svému šatníku. Volíme výraznější barvy, které se k teplým měsícům rozhodně hodí. Bohužel některé odstíny přitahují komáry, klíšťata a další hmyz. Jakým barvám oblečení byste se měli vyhýbat, abyste se nemuseli potýkat s nepříjemným kousnutím?

Barvy, které přitahují klíšťata

Klíšťata i komáři mohou přenášet velmi nebezpečné nemoci, jako je lymská nemoc, klíšťová encefalitida, ehrlichióza, anaplazmóza nebo babesióza. Způsob, jak se vyhnout kousnutí, je také správná barva oblečení. Klíšťata přitahují jasné barvy, takže jim byste se měli vyhýbat. Před návštěvou lesa zvolte oblečení šedé, černé nebo tmavě červené barvy.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejoblíbenější barvy pro komáry a mouchy

V případě komárů je to podobné, ale ne stejné. Až si půjdete sednout na zahradu, kde si chcete vychutnat grilování nebo ranní kávu, musíte se správně obléknout. Mezi nejhorší barvy, které můžete zvolit, patří červená, černá, oranžová a světle modrá. Tyto barvy přímo přitahují komáry, kteří si na vás rádi pochutnají, když je budete nosit.

Mouchy možná nejsou přímo nebezpečné, ale dokážou být velmi otravné. A nejvíce vás budou obtěžovat, když budete nosit žlutou. Při návštěvě lesa, parku nebo louky byste proto měli zvolit pastelové barvy, abyste nelákali hmyz jasnými odstíny. Žlutá bude navíc lákat také malé brouky, kteří na vás budou sedat, protože si budou myslet, že jste květina.

Vůně, kterými odradíte veškerý hmyz

V létě na sladké parfémy zapomeňte. Přilákají velké množství hmyzu a užijete si hodně nepohodlí. Místo toho se spolehněte na přírodní nebo chemický repelent. Jestli chcete použít přírodní varianty, musíte se dívat na složky jako citronelu, eukalyptus nebo mátu. Tyto a mnoho dalších výrazných vůní hmyz přímo nesnáší a bude se od vás díky tomu držet hodně daleko.

Zdroj: https://www.thehealthyjournal.com/faq/what-color-of-clothing-attracts-ticks