Spodni Pradlo1

Zářivě bílé spodní prádlo miluje každá žena. Jednoduché prostředky jeho sněhovou bělost udrží

Každá dáma to jistě zná. Krásně bílé prádlo nás ve výloze očarovalo svou něžností a neutrální barvou. Jednoznačně jsme se rozhodli, že si jej musíme koupit. Jenže po pár vypráních, mnohdy stačí i dvě, se něžné bílé spodní prádlo promění v cosi zašedlého, co už nás žádným způsobem vzhledově nevábí. Než se ho ale rozhodnete vyřadit, vyzkoušejte pár způsobů, díky kterým bude vypadat znovu skvěle.

Bílá křída může pomoci

Pokud máte zašedlé spodní prádlo, křída vám pomůže vrátit jeho krásně bílou barvu. Stačí vlhkou podprsenku otřít pomocí bílé křídy a nechat ji na deset minut odležet. Po uplynutí deseti minut vezměte čistou houbičku na nádobí a křídu ze spodního prádla setřete. Po setření vyperte podprsenku pomocí jádrového mýdla. 

Zdroj obrázku: Freepik

Kefír na vybělení spodního prádla

Možná vám zní úsměvně, že byste měli bělit spodní prádlo kefírem, ale věřte, že se jedná o velmi účinný způsob. Nalijte litr obyčejného kefíru do lavoru a k němu namočte bílé spodní prádlo. Nechte působit celou noc, nebo alespoň dvanáct hodin. Poté dokonale opláchněte ve vlažné vodě a vyperte šetrným pracím práškem v rukou.

Kypřicí prášek

Smíchejte tři litry vody se třemi lžícemi kypřicího prášku a vložte do připravené tekutiny zašedlé bílé spodní prádlo. Použijte mírně teplou vodu. Nechte působit alespoň dvě hodiny a poté opláchněte v rukou.

Zdroj obrázku: Freepik

Vybělí i ocet

Do lavoru nalijte ocet a vodu, v přesném poměru jedna ku třem. Namočte prádlo do vzniklého roztoku a nechte alespoň půl hodiny působit. Poté opláchněte v rukou. Můžete vložit i do pračky, pokud máte další čistě bílé prádlo. Používejte prací prostředky čistě určené na bílé oblečení. Pokud budete prát spodní prádlo v pračce, doporučujeme ke každému praní přidat do zásobníku jeden pytlík kyseliny citronové, i ta ho dokonale vybělí.

Závěrem

V jakém stavu je vaše pračka? Kdy jste ji naposledy čistili? Věděli jste, že i znečištěná pračka může za zašednuté spodní prádlo? Doporučujeme, abyste pračku jednou za tři měsíce pročistili. Pokud perete silně znečištěné oblečení, doporučujeme, abyste pračku čistili alespoň jednou za měsíc. K čištění vám postačí pouhý ocet, který nalijete do bubnu pračky, ale i do zásobníku pro prací prášek. Následně pračku spusťte na co nejvyšší teplotu. 

Zdroj: https://www.heart.co.uk/lifestyle/turn-your-greying-bras-knickers-back-to-white-hack/