Zářivě bílý úsměv jako z Hollywoodu. Postarejte se o něj sami doma

Nehty, ale i zuby jsou naší vizitkou. Říká se již od pradávna, že bílé zuby jsou známkou zdraví, a zřejmě tomu tak opravdu je. Dá se s přesností říci, že vzhled našich zubů je velice důležitý, a proto se v dnešní době stále více lidí snaží o svůj chrup patřičně dbát a také mnoho z nás často vyhledává zubní ordinace a zubní estetiky k tomu, aby právě oni zlepšili barvu našich zubů. I doma ale můžeme podniknout několik kroků, aby se nám na tváři vykouzlil zářivý úsměv.

Úsměv prosím

Pro milovníky kávy máme špatnou zprávu. Bílé zuby a káva k sobě jednoznačně nepasují. Jistě každý zubař potvrdí, že pití více než tří šálků denně a špatná zubní hygiena způsobí zbarvení zubů. V tom případě si můžete o hollywoodském úsměvu nechat zdát. Stejně tak působí i černý čaj. Proto pokud chcete docílit krásně bílých zubů, vyhněte se těmto nápojům, které barví zuby. Doporučujeme pro dodání energie citron s vodou na lačný žaludek nebo přírodní vitamíny. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Jedlá soda pomůže

Na vybělení zubů pomohou suroviny, které najdete běžně v domácnosti. Například taková levná jedlá soda může stát za krásným a zářivým úsměvem. Bude stačit, když do malé misky nasypete půl lžičky sody a zakápnete pár kapkami vody. Výslednou pastou si čistěte zuby jednou denně po dobu jednoho měsíce. Účinky se dostaví po pár dnech.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kyselina askorbová

Kyselina askorbová obsažená v citronu dokáže bojovat se žlutými zuby. Vymačkejte citronovou šťávu z půlky citronu a smíchejte ji s vodou. Dodržte poměr jedna ku jedné. Ovšem věnujte pozornost tomu, jak vaše zuby snášejí kyselinu askorbovou, přesněji tedy sklovina zubů. Může se stát, že zuby budou přecitlivělé, proto byste raději měli citron přestat užívat.