Zářivě čistý sprchový kout díky neporazitelné kombinaci houby a tablety. Neuvěříte svým očím

Sprchový kout je jedním z nejcitlivějších míst v našem domě. Často se používá, bývá vystavený vlhkosti prakticky nepřetržitě. Obsahuje mnoho těžko přístupných míst náchylných ke skvrnám a plísním. To může způsobit opravdu nepříjemné potíže, a to hlavně pro milovníky dokonalé čistoty. Jak efektivně vyčistit sklo ve sprchovém koutu? Existuje velmi jednoduchý způsob.

Zachrání vás tableta do myčky

Tableta do myčky na nádobí vás při úklidu sprchového koutu zachrání. Tato nenápadná kostka se často využívá k čištění bubnu pračky nebo jako zabiják nečistot v troubě. Ukazuje se, že se také vyrovná se skvrnami na skle sprchového koutu. Jak ji používat?

Jak použít tabletu do myčky k čištění?

Pro čištění sprchového koutu tabletou do myčky nádobí bude potřeba takzvaná kouzelná houba. Je vyrobena z melaminové pěny. Kouzelná houba se chová jako guma, kterou známe ze školních let. Díky tomu se můžete snadno zbavit nečistot bez použití čisticích prostředků. A co když přidáme prostředek k mytí nádobí? Tyto dvě síly se spojí a účinně vyčistí celou sprchovou kabinu.

Zdroj obrázku: Freepik

Práce s houbou

Pokud již máte kouzelnou houbu, namočte ji do vody a vyřízněte v ní malý otvor. Do otvoru vložte tabletu do myčky. S takto připravenou čisticí houbou vydrhnete sklo ve sprchovém koutu jedna báseň. Opláchněte vodou a sprchový kout je čistý a připravený k použití!

V případě nouze pomůže také octová voda

Pokud doma nemáte tablety do myčky, může vám pomoci také octová voda. Vodu a ocet smíchejte v poměru 1 : 1 a nalijte tuto směs do rozprašovače. Octovým čističem postříkejte sklo sprchového koutu a houbičkou vyčistěte. Poté skla opláchněte vodou. Octovou vodou můžete lehce vyleštit také kovové plochy v koupelně, jako jsou kohoutky a sprchová hlavice.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/dishwasher-tablets-in-shower/