_vp4Qh2HPPiD70eI6NMXZAjPX2B3oxFh0Q4oCU5yORzBoHcIgtj1uWN25bjvgnHESo790DQ

Zařizujete nový byt? Nestěhujte si tam roztoče!

Čeká vás letos místo dovolené stěhování, malování, nebo rovnou zařizování nového bytu? Pak si zřejmě odpočinku příliš neužijete. Aby šlo všechno hladce, nechte se inspirovat našimi radami.

Malování nikdy není záležitostí jednoho dne, ba ani víkendu. Nejprve si rozvrhněte postup prací a pak si ke svému časovému rozvrhu připočtěte jeden den. Ke zdržení totiž dojde vždy. a pokud náhodou ne, den odpočinku vám rozhodně přijde vhod.

Se stěhováním je situace ještě horší. Musíte zabalit, sbalené věci převézt a znovu vybalit. Malování a stěhování jsou navíc skvělé příležitosti pro generální úklid, takže musíte vymyslet i to, kam poputují věci, které už nechcete.

Spánek a malování ruku v ruce nejdou

Při malování vždy myslete na základní pravidlo a nikdy nemalujte všechny místnosti v jeden den. Nová barva musí schnout a vy potřebujete někde spát. Schnoucí barva přitom páchne a vyžaduje okna dokořán, což se s klidným spánkem příliš neslučuje.

Do výmalby celého bytu v jeden den se můžete pustit pouze tehdy, když máte zajištěné přespání jinde. I tak ale doporučuje nechat alespoň jednu místnost na jindy – poslouží vám jako základna a sklad věcí.

Z místností totiž musíte před malováním všechno vytahat. Nábytek, který odtáhnout nejde, alespoň přetáhněte do středu místnosti a pečlivě ho zakryjte igelitem. Igelit samozřejmě patří i na podlahu a radiátory.

Už máte vymalováno?

  • Seškrabte skvrny od barvy nebo je očistěte hadříkem namočeným do vody s octem. Barva se pak nebude rozmazávat a dělat šmouhy.
  • Zápachu po malování se zbavíte tím, že do místnosti dáte mísu s vodou nebo rozpůlenou cibuli.

Využijte stěhování k velkému úklidu

Stěhování začněte tím, že si sbalíte do cestovního kufru základní oblečení, hygienu a léky. Přidat můžete i oblíbený hrnek a trvanlivé sušenky. Během zmatků vám přijde vhod, když budete vědět, že máte vše potřebné na jednom místě.

Důležité věci balte jako první, dekorační předměty a “lapače prachu” vám tak zbudou nakonec a vy se budete moct rozhodnout, zda vám skutečně stojí za námahu s balením. Buďte nesmlouvaví a cokoli nepotřebného pošlete do koše nebo kontejneru.

Nestěhujte s sebou roztoče a plísně

Po namáhavé práci si zasloužíte pořádný odpočinek a vaše namáhaná záda zrovna tak. Do nového bytu si proto pořiďte novou matraci, která poskytne páteři dostatečnou oporu. Vyhnete se tak i stěhování roztočů, kterých je každá matrace po pár letech používání plná.

Vybírejte například z nabídky Matrací Tropico. Alergici zde najdou matrace z prodyšných materiálů, příznivce zdravého životního stylu jistě zaujmou matrace z BIO pěny a díky akci 1+1 zdarma nové vybavení ložnice ani nevyjde draho.

1 komentář u “Zařizujete nový byt? Nestěhujte si tam roztoče!”

  1. Dobrý den,

    moc pěkně napsaný článek. A díky za tip.. koukala jsem na ten web matracetropico.cz a asi si vyberem :-)

Diskuze je uzavřena.