Zasaďte si rebarboru ještě letos. Na jaře pak můžete sklízet bohatou úrodu této zdravé zeleniny

Rebarbora je rostlina, kterou si každý zamiluje. Můžete ji mít i na své zahradě, protože je velmi nenáročná na pěstování. Můžete z ní vyrobit nejen dorty, ale také ovocné kompoty, které pak můžete jíst po celý rok. Rebarboru najdete také v obchodech, ale mnohem více vám bude chutnat, pokud si ji sami vypěstujete. Jak na to, poradíme v článku.

Víte, jaká je nejlepší doba pro zasazení rostliny?

Rebarboru možná znáte, ale ne každý dokáže ocenit její vlastnosti, které v sobě má. Je to trvalka, kterou najdete na mnoha místech po celém světě. Pěstovat si ji můžete také v našich podmínkách, není to nic těžkého. Jak rebarbora vypadá? Má načervenalé stonky, které jsou shromážděné v trsech. Tvoří ji velké listy, v kuchyni se ale zpracovávají pouze stonky.

Rebarbora má charakteristickou kyselou chuť. V některých zemích je klasifikovaná jako zelenina, jiní ji pokládají naopak za ovoce. Rostlina se používá při výrobě sladkých dobrot. Jaké vitaminy v ní najdete? Především je to vitamin C, který podpoří imunitní systém. Vitamin E je zase znám jako vitamin mládí, pomáhá udržovat pokožku v dobré kondici.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak ji pěstovat na zahradě?

Rebarbora obsahuje také draslík a hořčík, což jsou látky, které prospívají našemu srdci. Také železo, které chrání před vznikem anémie. Co se týče samotné rebarbory, nemůžete ji sníst celou. Některé její části jsou toxické a pro zdraví nevhodné. Obsahuje totiž kyselinu šťavelovou, která může způsobit zdraví nebezpečné stavy. Poškozuje například ledviny nebo močový měchýř.

Nemá žádné velké nároky na pěstování a postará se o ni i začátečník. První termín, kdy ji můžete vysadit, je duben a květen, poté to můžete zkusit v září nebo říjnu. Výsadba není těžká, ale je potřeba pamatovat na několik problémů, které mohou nastat. Potřebuje hodně místa, protože dorůstá velkých rozměrů. Pokud ji budete zalévat a pečovat o ni, odmění se vám tím, že bude plodit i několik let.

Zdroj: https://www.almanac.com/plant/rhubarb