woman-hand-open-electric-oven-door-with-handle-homemade-cooking-kitchen-appliance

Zásuvka pod troubou pomůže udržet připravené pokrmy teplé

Elektrická trouba je běžnou součástí českých kuchyní. Někdo ji má vestavnou, jiný v kombinaci se sporákem. Je-li opatřena zásuvkou ve spodní části, pak ji lidé používají nejčastěji na ukládání pečicích plechů nebo jiných věcí nutných v kuchyni. Víte ale, že ve skutečnosti slouží k něčemu odlišnému?

Prostor pro odkládání

Určitě jste rádi, že váš sporák je vybavený spodním šuplíkem. Aspoň máte kde skladovat plechy na pečení. Ty jsou poměrně rozměrné a místo na ně v kuchyni by se jiné těžko hledalo. Ještě by se daly uložit do vnitřku trouby, ale to je dost nepraktické, protože před každým pečením byste je museli všechny dávat ven a pak zase schovávat. Koho by to bavilo? Takto je tu k dispozici zásuvka. Je ale zajímavé, že výrobci sporáků nebo trub s ní měli úplně jiné plány.

Zdroj obrázku: Freepik

Překvapivé pravé využití zásuvky

Jestli se ptáte, proč tedy výrobci doplnili sporáky zásuvkou, zde je odpověď. Její použití bylo myšleno tak, že si do ní kuchaři budou dávat již uvařené pokrmy, a to samozřejmě v hrncích a kastrolech. Díky své konstrukci vyhřívací zásuvka dokáže udržet teplotu do 40 do 75 °C, takže jídlo zůstane déle teplé, hned tak nevychladne. Je možné ji použít i k vyhřívání talířů, a to zejména v chladných dnech. Jídlo pak na nich zůstane teplé delší dobu.

Osob, které zásuvku u sporáku tímto způsobem skutečně používají, je určitě jako šafránu. Většina lidí dává přednost tomu, že do ní schová plechy, aby nebyly na očích. Je to pro ně ideální prostor, protože kam je jinam v kuchyňské lince schovat?

Vyhřívací zásuvka

Spodní část sporáku má dokonce i své vlastní označení – říká se jí vyhřívací zásuvka. Nyní již tedy víte, na co opravdu slouží. A bude záležet čistě na vás, jestli ji tak budete využívat i vy, nebo zůstanete u svého původního používání, které je pro mnoho lidí asi praktičtější.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/drawer-under-oven/