Jeans With Centimeter Weight Loss Concept

Zatáhnutí břicha vykouzlí okamžitě štíhlý pas. Lékaři ale bijí na poplach, důsledky mohou být katastrofální

Břicho patří mezi partie, které jde jen velmi těžko zhubnout. Proto se mnozí lidé snaží o hezké fotografie tím, že břicho na chvíli zatahují. Není to ale nejlepší způsob, protože tím trpí nejen střeva, ale také močový měchýř. Po chvíli se sice všechno vrátí do normálního stavu, ale pokud budete břicho zatahovat častěji, mohou se objevit zdravotní problémy.

Jaké problémy vás mohou čekat?

Proč často stahujeme břicho? Je to zejména kvůli tomu, že chceme dobře vypadat. Nejen na snímcích, ale také ve skutečnosti se snažíme o tom, abychom vypadali skvěle. Břicho je část těla, která se velmi těžko hubne, a proto se lidé snaží omezit čas, kdy ho ukazují. Možná vaše břicho vypadá, jako byste byla těhotná, na druhou stranu se ale nevyplatí břicho zatahovat, protože z toho plynou jisté komplikace.

Důsledky zatahování břicha na sebe nenechají dlouho čekat. Objevit se mohou zdravotní komplikace, například se střevy nebo žaludkem. Právě tím, že břicho neustále zatahujeme, můžeme žaludek poškodit. Pokud to děláte jednou za čas na několik vteřin, nemusíte se ničeho bát. Neustálé zatahování ale vede k tomu, že budete mít také bolavá záda nebo bude omezená funkce pánevního dna.

Zdroj obrázku: Freepik

Znáte syndrom přesýpacích hodin?

Syndrom přesýpacích hodin je problém, který se může objevit právě u vás. Pokud s břichem pravidelně pohybujete, může se projevit rychle. Svaly v horní části břicha budou neustále v pohybu a naopak v dolní části budou povolené a ochablé. Protože s břichem budete pracovat jinak, mohou se vyskytnout tak jiné problémy. Lékaři tak upozorňují na to, že bychom břicho zatahovat neměli.

Jak tedy tento zlozvyk zastavit? Prvním krokem k úspěchu je uvědomit si, že tento problém máte a chcete to změnit. Naučte se bráničnímu dýchání, protože si tím zajistíte nejen správné dýchání, ale také budete myslet na to, jak máte správně stát. Vyplatí se naučit správně dýchat, protože se tím zbavíte také pocitu, že máte větší břicho, než byste si přáli.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/hourglass-syndrome-why-you-should-stop-sucking-in-your-stomach/