Zátka od oleje má tajnou funkci. Usnadní vaření a předejde zbytečnému plýtvání

Otevřít láhev rostlinného oleje, slunečnicového, řepkového nebo olivového, není žádná věda. Ale používat jej správně při vaření už ano. Přidat pár kapek do jídla může být totiž velký problém, protože hrdlo je dosti široké a do pokrmu se tak může dostat nadměrné množství. Přemaštěný zeleninový salát, plovoucí těstoviny v oleji nebo mastnotou zalité maso nikdo nechce. Jak tedy docílit toho, aby z láhve vytekl jen požadovaný objem? Řešením je geniální trik zkušených kuchařů!

Končí v koši. Škoda jí!

Kde skončí vnitřní zátka po otevření víčka láhve oleje? Odpověď je snadná, rovnou v koši, co totiž s ní? Jen minimum spotřebitelů tuší, že vnitřní záklopku lze ještě použít a usnadnit si s ní přípravu pokrmů, zejména nalévání oleje. Stačí totiž malý trik, který usnadní používání rostlinného oleje při vaření teplé kuchyně i při přípravě zeleninových salátů, do kterých je třeba přidat opravdu jen pár kapek nejlepšího olivového oleje.

Zdroj obrázku: Freepik

Life hacky k nezaplacení

Co si budeme namlouvat, internet je plný různých zlepšováků nebo vychytávek. Triky, jak řešit mnoho potíží v domácnostech, jsou oblíbené u instagramových hvězd a tiktokerů, jejichž profily jsou plné videí s jednoduchými patenty na úklid domácnosti, na odstraňování skvrn a nečistot nebo na likvidaci dotěrného hmyzu. Ke všem těmto trikům stačí povětšinou domácí prostředky. A zatímco některé slibují nemožné, jiné fungují bezchybně. To je i případ tohoto hacku, který používají rovněž zkušení kuchaři.

Přesné množství oleje bez nálevky

Trik s lahví oleje patří mezi méně známé, ale stojí za vyzkoušení, protože funguje přesně tak, jak má. Většina spotřebitelů po otevření svrchního víčka vytrhne spodní zátku, kterou vyhodí. To je velká škoda, protože právě vnitřní zátka má skrytou funkci, která může posloužit namísto drahé nálevky. Stačí ji totiž po vyjmutí otočit a vrátit zpět do hrdla, tento krok se musí provést opatrně, aby nespadla do nitra láhve. Po upevnění se zúží hrdlo natolik, že při používání oleje lze odměřit pouze požadované množství a nedojde tak k přemaštění připravovaného pokrmu.

Zdroj: https://metro.co.uk/2021/02/23/woman-shows-pull-tag-hack-to-stop-oil-pouring-out-of-the-bottle-too-fast-14134142/