Zatočte konečně s únavou. Několik jednoduchých triků dokáže zázraky a zpříjemní den

S dlouhotrvající nepříjemnou situací okolo pandemie a nezvyklým způsobem života není spojen jen nedostatek společenského života. Týká se to také spánku, který může tato neustále napjatá situace ovlivňovat. Není proto žádným překvapením, že stoupnul počet osob, které se s neustálým pocitem únavy perou, a to i přes to, že tělu dopřávají dostatečný čas na spánek i odpočinek. To je způsobeno hned několika jevy, ale asi nejvíce stresem, který je silně spojený se současnou pandemickou situací i nedostatkem vyžití, zábavy a sociálního kontaktu. Lidem nepřidávají ani chladné dny bez sluníčka. Pokud neustálá únava trápí i vás, tento článek vám pomůže nad ní zvítězit.

Zdroj obrázku: Freepik

Dostatek pohybu

Nezavírejte se doma u počítače či televize ani v době koronavirové pandemie. Vaše tělo to odnese neustále pociťovanou únavou. Každodenní pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu jsou pro tělo velmi důležité. Pokud nemáte čas, nemusíte to přehánět, ale zajděte si na krátkou procházku svižnější chůzí, i kdyby to bylo jen na půl hodinky. Čerstvý vzduch a pohyb pomohou okysličit mozek a podpoří vás tak v další práci. Pokud se náhodou stane, že opravdu nemáte čas na to vystrčit nos, otevřete alespoň okna a zacvičte si jógu, která má podobné účinky.

Zdroj obrázku: Freepik

Přizpůsobte si prostředí

I to je velmi důležité. Abyste se cítili svěží, musíte mít kolem sebe prostředí, ve kterém se cítíte příjemně. Snažte se rozveselit svou kancelář a vnést do ní trochu pozitivní energie. Můžete využít třeba rozmístění pár rostlin v barevných květináčích, pustit si hudbu, která může mít stimulační účinky, ale i použít nejrůznější vůně. Velmi oblíbené jsou vůně esenciálních olejů, které zajistí proudění pozitivní energie. Mezi nejoblíbenější vůně vhodné k tomuto účelu patří zejména různé varianty citrusových plodů. S problémem únavy vám pomůže také pravidelný příjem potravy a hlavně dostatečný pitný režim.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-stop-feeling-tired