Feet 492549 1920

Zatočte s nehtovou mykózou levně, s věcmi které má každý doma

Takzvaná mykóza neboli plíseň se na nehtech někdy může objevit a speciální přípravky, které obchody prodávají, jsou často drahé a pomáhají jen málo. Ačkoli plíseň se na nehtech může objevit docela snadno, není snadné se jí zbavit. Existují ale prostředky, které již pravděpodobně máte ve své kuchyňské nebo koupelnové skříni!

1. Jablečný ocet

Pokud existuje něco, co se houbám nelíbí, je to právě ocet. Je to jejich zaručený protivník a vy ho máte doma v kuchyni! Pomozte vašim nehtům tím, že vatový tampon namočíte do octa a poté jej přiložíte na postižená místa. Chvíli jej podržte na místě, aby mohl ocet působit, a poté nehet nechte zaschnout.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

2. Česnek a citron

Z česneku si můžete připravit mimo jiné ozdravnou koupel pro vaše nohy a to rozdrcením 10 stroužků česneku, které povaříte v 500 mililitrech vody. Nechte vařit po dobu pěti minut a poté ochlaďte na příjemnou teplotu. Pak už jen přidejte pár kapek citronové šťávy a nohy na 10 minut namočte. Koupel můžete opakovat třikrát týdně.

3. Tea tree olej

Tento olej můžete použít na všechny druhy věcí, včetně boje proti nehtové mykóze. Různé přísady v tomto oleji jsou známé pro své antibakteriální a protiplísňové vlastnosti. Rozetřete olej na postižený nehet a jeho okolí a uvidíte, co tento zázračný všelék dokáže!

Zdroj obrázku: Pixabay.com

4. Eukalyptový olej

Olej z eukalyptu skvěle funguje jako lék na nemocné nehty. Má skvělé antifungální účinky, nesmí být ale příliš naředěný, pak by nemusel vůbec fungovat. Naneste jej na plíseň, která vás trápí, přičemž se ho snažte také zanést pod nehty a jejich okolí. Uvidíte, že pomůže!

5. Sudocrem

V lékárně si můžete za pár korun koupit krabičku Sudocremu, který je velmi levný. Cenou se ale nenechte odradit. Tato mastička je velice účinná a pomáhá na spoustu kožních problémů. Maminky malých dětí Sudocrem jistě znají, protože se používá například na opruzení u kojenců. Naneste na nehty velkou vrstvu masti Sudocrem a nechte působit.

Co byste rozhodně neměli dělat

Existuje také řada věcí, které byste neměli dělat, pokud trpíte nehtovou mykózou. Především nepoužívejte přípravky, které obsahují terpentýnový olej. Tento olej vysuší váš nehet, což může způsobit jeho další drolení. Pokuste se také odolat pokušení skrýt plíseň na nehtu lakem. Lak na nehty houbu jen zhoršuje, protože brání kyslíku, aby se k dostal až k vašemu problému. Navíc můžete kontaminovat i další nehty, což je něco, co rozhodně nechcete.