Young Woman Works As Maid Wears T Shirt Brown Apron Hair Band Standing Near Pink Basin With Clean Linen Isolated Rose Photo Studio Smells Fresh Clothes Enjoing Pleasant Odor

Zatuchlé oblečení může být během chvíle znovu svěží. Stačí použít jednoduché triky

Špinavá pračka a špatně vysušené prádlo – to jsou nejčastější příčiny zatuchlého zápachu oblečení. Někdy stačí oblečení znovu vyprat, abyste se problému zbavili. Existují také další domácí metody, které vám pomohou zbavit se zápachu. Zkuste například dát zatuchlé kousky do mrazáku nebo přidat do prádla borovicový olej.

Odkud pochází zápach z oblečení?

Vytahujete oblečení ze skříně a cítíte, jak páchne zatuchlinou? Důvodů může být mnoho. Nejčastěji se nepříjemný zápach objevuje na oblečení, které delší dobu nenosíme. Na vině v tomto případě mohou být bakterie v nábytku. Proto je důležité skříň často větrat a čistit a dbát na dostatečnou cirkulaci vzduchu.

Zatuchlý zápach se může objevit i na oděvech, které nebyly důkladně vysušeny. Proto se zaměřte na pořádné sušení, zejména po sportovních aktivitách.

Problémem mohou být i nečistoty v pračce. Jestliže se o ni pravidelně nestaráme a nečistíme nahromaděné nečistoty, usazeniny a bakterie, může mít naše oblečení nepříjemně zatuchlý zápach.

Zkuste mrazení

Jedním ze způsobů, jak se zbavit zápachu a bakterií z oblečení, je zmrazit je. Dejte je nejprve do alobalu a poté přes noc do mrazáku. Nízké teploty neutralizují nepříjemné pachy.

Zdroj obrázku: Freepik

Sklenice octa přidaná do prádla

Dalším způsobem, jak se zbavit zatuchlého zápachu na oblečení, je použití octa – k pracímu prášku přidejte sklenici octa (pouze při praní barevného prádla). Díky tomu dojde při praní k odstranění zápachu. Bělidlo udělá totéž pro bílé prádlo. 

Jedlá soda místo prášku

Jedlá soda bude fungovat stejně jako ocet. Sklenice rozpuštěné sody přidaná do prášku nebo místo něj a k tomu dostatečně vysoká teplota praní vás zbaví plísně, která je zodpovědná za nepříjemný zápach.

Několik kapek borovicového oleje

Užitečný může být i borovicový olej. Stačí přidat pár kapek do prádla. Poradí si se sporami plísní, skvrnami a dodá příjemnou vůni. 

Žehlení

V boji s nepříjemnými pachy poslouží i žehlička. Oblečení vyžehlete při vysoké teplotě a nepříjemný zápach bude mnohem méně patrný.

Zdroj: https://commonsensehome.com/musty-clothes-towels/