Sick Woman With Runny Nose Lying Sofa Grey Blanket Home

Zažeňte nachlazení hned při prvních příznacích. Osvědčené domácí recepty vás postaví na nohy

Každý rok vás trápí nachlazení, kašel nebo rýma nebo se obáváte, že na vás skočí bacil v podobě chřipky? S naší pomocí si doma můžete vyrobit účinný sirup na kašel, který bude jen z přírodních surovin a bude natolik účinný, že už nikdy nebudete chtít chodit do lékárny pro jejich osvědčené přípravky, kapky nebo sirupy. Poradíme hned tři recepty, díky kterým se budete cítit mnohem lépe už za pár dní.

Vyrobte si sirup například z cibule

Cibule je potravina, která se hodí nejen v kuchyni při vaření, ale její vlastnosti můžete použít také na léčbu kašle. Mnoho z nás si doma dělá cibulový sirup, i když není příliš chutný. Pro děti tak není vhodný, většina z nich ho s odporem vyplivne. Pokud ale víte, že vám pomůže, překonáte jeho chuť a brzy se budete cítit dobře. Cibule působí antibakteriálně, hodí se na vlhký i suchý kašel.

Zdroj obrázku: Freepik

Cibuli jen oloupejte, nakrájejte na drobné kousky a nakonec hustě posypte cukrem. Ten můžete nahradit dvěma lžícemi medu. Sirup zakryjte a nechte několik hodin ležet. Cibule pustí šťávu, kterou pak sceďte. Cibulový sirup užívejte každé tři až čtyř hodiny po jedné lžíci pro dospělé.

Zkuste sirup s česnekem a medem

Kromě cibule můžete vyzkoušet také česnek, který je velmi aromatický. K němu můžete přidat znovu med a také několik kapek citronové šťávy. Česnek patří mezi přírodní antibiotikum, které pomáhá velmi rychle. Má také antibakteriální vlastnosti, které oceníte především při kašli i menším nachlazení. Již při prvních příznacích je možné užívat sirup. Med je plný vitamínů, a proto se nemusíte bát ho použít.

Červená řepa je potravina, kterou známe především naloženou. Při jejím krájení musíte mít na rukou rukavice, protože hodně barví a navíc její barva nejde snadno omýt. K přípravě takového sirupu budete znovu potřebovat med. Utiší kašel a zlepší vaši imunitu.

Zdroj: https://www.aforkstale.com/homemade-cough-syrup/