Girl Eats Sushi Rolls Restaurant Oriental Cuisine Japanese Food Young Model Restaurant

Zažeňte neustálé chutě jednoduše něčím dobrým. Tyhle potraviny si můžete dopřát bez výčitek

Pustili jste se do diety, ale stále vás honí mlsná, a to nejen na sladkosti, ale také na jiné potraviny, které byste při samotné dietě jíst neměli? Představíme suroviny, které si můžete dát, zaženou hlad a hlavně chutě, které jsou někdy opravdu nepříjemné. Lidé se slabší vůlí mohou snadno podlehnout, proto si pojďte přečíst, kterými potravinami můžete mozek ošálit.

Dejte si dostatek bílkovin a zeleninu

Vejce jsou kvalitním zdrojem bílkovin, a pokud je snídáte často, je možné, že nebudete mít hlad celé dopoledne. Zvlášť domácí vejce jsou hodně kvalitní svými složkami, které obsahují. Proto si je dávejte často, zapomeňte na předsudky v omezení množství. Dvě nebo tři vejce denně jsou ještě v normě.

Dalšími doporučenými potravinami jsou rajčata, papriky, okurky a další zelenina, která je při redukční dietě nejvhodnější. Nejenže zasytí, ale může tvořit jedno plnohodnotné jídlo. Zeleninu můžete jíst syrovou, upéct ji nebo uvařit v páře. Každému dle chuti, ale rozhodně byste denně měli sníst alespoň půl kilogramu zeleniny. Zažene chutě na sladké.

Zdroj obrázku: Freepik

Dejte si zeleninové polévky nebo kvalitní těstoviny

Těstoviny jsou velmi oblíbenou přílohou, ale ty pšeničné vyměňte za celozrnné. Jsou mnohem zdravější a také dokážou zasytit na delší dobu. Jejich hlavní předností je také dostatek vlákniny, která lidem velmi často chybí a nevědí, jak ji doplnit přirozeně. Velmi často tak sahají po doplňcích stravy. Oblíbené jsou také krémové polévky, které si můžete uvařit ze zeleniny.

Špenátová, brokolicová nebo květáková patří mezi stálice. Do takových polévek ale nesmíte dávat smetanu, raději je zahustěte jinými potravinami, které máte povolené v dietě. Polévka, která bude krémová a hutná, bohatě bude stačit k večeři nebo lehčímu obědu. Zkusit byste měli také ovesné vločky. Ty se dávají především ke snídani, nebudete po nich mít hlad a obsahují spoustu látek, které jsou zdraví prospěšné.

Zdroj:  https://www.webmd.com/diet/obesity/features/foods-that-curb-hunger