Young Blonde Woman Holding Bowl Cereals

Zažeňte podzimní deprese i předvánoční stres a dejte si něco dobrého na zub

Pokud máte špatnou náladu, kterou v dnešních dnech ovlivňuje hlavně počasí a také stres z toho, že se blíží Vánoce a vy ještě nemáte nakoupené dárky nebo napečené cukroví, můžete to změnit konzumací určitých potravin, které vašemu tělu dodají nejen energii, ale díky látkám, které obsahují, se vám nálada může zlepšit. Které to jsou a jaké látky jsou potřeba, abyste se zase na svět usmívali?

Mezi doporučené produkty patří vejce, vlašské ořechy nebo tučné ryby

Neurologové doporučují nejen kvalitní potraviny, ale i takové, které přispějí k lepšímu zdraví. Do svého jídelníčku byste tak měli zařadit například vejce, mléčné výrobky, ořechy nebo tučné ryby, jako je losos nebo tuňák. Obsahují nejen omega-3 mastné kyseliny, ale také vitamin D, který nám přes letní měsíce dodává slunce.

Toho je bohužel teď málo a vitamin D nám chybí. Můžete ho doplnit také doplňky stravy, mnohem lepší ale bude vyzkoušet nové potraviny, které vám zajistí nejen zdraví, ale také lepší náladu. Počasí, které panuje v posledních dnech, není optimální. Kolikrát se nám nechce ani ven do těch mrazů a není divu, že všude panují depresivní nálady a stavy úzkosti. Těm se ale můžete snadno vyhnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Produkty, které obsahují tryptofan, jsou skvělé na stres

Tryptofan je látka, kterou najdete ve většině potravin. Zbaví vás stresu, špatné nálady, ovlivňuje také spánek. Mezi doporučenými potravinami dominují hlavně vejce. Obsahují navíc také bílkoviny, které jsou důležité pro svaly, a také vitamin B4, který ovlivňuje nervový systém. Budete se tak opravdu cítit plni energie a špatná nálada vás opustí.

Do jídelníčku ale pravidelně zařazujte nejen vlašské ořechy, ale také jiné druhy, například mandle. Mohou nahradit sladkosti a také vašemu tělu dodají vlákninu, která mnohým chybí ve větším množství. Tučné ryby by si každý z nás měl dopřát alespoň 3krát týdně, ani to ale spousta osob nedodržuje, ať už kvůli ceně za ryby, nebo odporu k nim.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/mood-food