Dynovy Olej

Zažeňte špatnou náladu a nechte vyplavit endorfiny v těle. Je to jednoduché

Vzbudili jste se špatnou náladou? Nebo vás někdo v práci či na ulici naštval? Nenechte si kazit krásný slunečný den. Stresový hormon zvaný kortizol vám tak akorát přidělává vrásky na čele a ničí zdraví. Naopak se snažte vyplavit co nejvíce hormonu zvaného endorfin – pomůže vám k dobré náladě. Nevíte jak? Rádi vám poradíme, je to jednoduché.

Endorfiny – jak je vyplavit

Endorfiny, známé také jako hormony štěstí, dokáží zlepšit náladu a zahnat smutek. Stimulují část mozku, která je zodpovědná za pocit pohody a spokojenosti. Co pro takový pocit udělat? Stimulujte jejich uvolnění! Doporučujeme provádět jakoukoliv aktivitu, abyste se unavili, obklopili se příjemnými vůněmi, a také byste neměli zapomínat na zdravou stravu bohatou na omega-3 a omega-6 kyseliny. To jsou rostlinné oleje, tučné mořské ryby, ořechy, ale i banány. Mohou pomoci také některé bylinky – rozveselí vaši náladu, zbaví vás trápení a budete se cítit skvěle. Například třezalka, ale i heřmánek a šalvěj.

Zdroj obrázku: Freepik

Dopřejte si éterické oleje

Éterické oleje do aromalampy mohou pomoci s uvolněním. Například taková levandule, heřmánek, pelargonie, šalvěj, bazalka, jasmín nebo citrusy. Veškeré vůně působí jako psychické antidepresivum. Můžete si oleje nakapat do koupele, ale i do aromalampy, záleží jen na vás. 

Chilli s hořkou čokoládou

Milovníci čokolády jistě zajásají, protože dopřát si několik kousků čokolády každý den podpoří uvolňování endorfinů. Podobně působí i jídla obohacené chilli papričkami. A pokud pálivé jídlo nesnesete, dopřejte si chilli ve formě tabletek.

Zdroj obrázku: Freepik

Banány

Sladké banány obsahují tryptofan a mají také velké množství komplexních sacharidů. Ty zase pomalu zvyšují hladinu glukózy v krvi, což usnadňuje přenos tryptofanu do krve. Díky tomu bude naše nálada lepší a veselejší. Ale s banány opatrně! Mají totiž vysoký obsah kalorií. 

Dýňová semínka

Dýňová, ale i slunečnicová semínka obsahují velké množství draslíku, zinku, fosforu a draslíku, což je dokonalé pro podporu mozkové činnosti. Dokáží snížit stres a mají antidepresivní účinky. Pokud trpíte nedostatkem draslíku, může vás často bolet hlava. Dopřejte si jednou denně lžíci semínek.

Zdroj: https://www.yahoo.com/lifestyle/eat-yourself-happy-8-endorphin-122046656.html