Zažeňte stres, smutek i únavu. Jednoduchá meditace a cvičení zharmonizují tělo i mysl

Hektický život, příliš stresové zátěže, nedostatek spánku a nezdravý jídelníček patří mezi hlavní důvody vzniku závažných kardiologických a onkologických onemocnění a stojí za vysokým nárůstem obezity v populaci. Ale jak žít pohodový a šťastný život? Vyzkoušejte meditace, které fungují jako antidepresiva, začněte cvičit a nezapomeňte se odměnit za veškerou snahu delikátní čokoládou!

Meditace namísto antidepresiv

Při meditování dochází k uvolnění stresu, zklidnění, ale také zlepšení paměti. Postačí se naučit pár jednoduchých cvičení, která zbaví svalového i duševního napětí a zmírní emoce po náročném pracovním dni. Při pravidelných meditacích si utříbíte myšlenky, budete méně roztržití a naštvaní. Meditace nemusí probíhat pouze ve vnitřních prostorách, ale můžete uvolnit mysl při procházce se psem nebo při túře v horách. Dechová cvičení pro vyčištění mysli by se měla provádět vždy alespoň 10 minut několikrát, ideálně 3krát týdně.

Zdroj obrázku: Freepik

Méně stresu i strachu

Už po pár týdnech dojde ke zlepšení duševního stavu a k odbourání chronického stresu. Při dodržování duševní očisty se přirozeným způsobem sníží vysoký krevní tlak, zlepší koncentrace a paměť. Odborníci doporučují duševní cvičení pro zpomalení degenerativních neurologických onemocnění. Navíc meditace lze provádět kdekoli, není nutné sedět v tureckém sedu na zemi, ale dechová cvičení lze provádět také při chůzi nebo jízdě autobusem.

Cvičení a čokoláda proti stresu i smutku

Při dechových i svalových cvičeních se soustřeďte na dýchání, při nádechu se pokuste zahnat škaredé nebo špatné myšlenky a soustřeďte se na nádech a výdech, na pocity celého těla od prstů na nohou nahoru až k pánvi a pokračujte takto po každé části těla až k temeni hlavy. Zkuste vnímat různé vůně a chutě. Nebojte se koupit si čokoládu, jejíž příchuť neznáte. Zkuste zklidnit mysl a vložte kousek čokolády do úst. Nechte rozvinout chuť. Kolik má čokoláda příchutí, snad 300? Vyzkoušejte každou z nich během svého oddechového času, uvidíte, jak se tím snadno zbavíte stresu i smutku!

Zdroj: https://intermountainhealthcare.org/blogs/topics/live-well/2017/05/7-ways-to-overcome-depression-without-medication/