Nehty1

Zažloutlé nehty a konečky prstů znovu vybělíte jednoduše v pohodlí doma

Trápí vás zažloutlé nehty a konečky prstů? Není nutné kvůli tomuto banálnímu problému navštěvovat pedikúru a absolvovat dlouhé procedury čištění. Se zažloutlými nehty a konečky prstů si hravě poradíte i doma. Stačí jen znát ty správné triky, díky kterým budou vaše nehty i prsty dokonale čisté. Co všechno můžete vyzkoušet, se dočtete v tomto článku.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomůže petrželka

Petrželková infuze vám pomůže zbavit se žlutých nehtů a zneviditelnit skvrny na prstech. Sežeňte si velké množství petrželové natě, čím více jí bude, tím lépe. Vezměte hrníček, do kterého umístíte petrželku a zalijete ji vroucí vodou. Nechte deset minut louhovat, pak výluh sceďte a nechte vychladnout tak, aby pro vás bylo příjemné ponořit do něho ruce. Pak ponořte do kapaliny celé dlaně alespoň na 5 minut. Tento postup můžete pravidelně opakovat.

Jedlá soda a oxidační voda

Jedlá soda má perfektní bělicí a čisticí schopnosti. Když ji smícháte s oxidační vodou, získáte perfektní prostředek na bělení vašich nehtů i prstů. Nelze definovat správné množství jedlé sody a oxidační vody, ale je nutné přidávat oxidační vodu do sody opravdu po troškách. Měla by vám vzniknout pouze hustá kaše. Tu naneste na všechna potřebná místa, nechte 3 minuty působit a opláchněte vlažnou vodou. V žádném případě místa s nanesenou pastou nemasírujte.

Zdroj obrázku: Freepik

Zubní pasta

Na vyčištění žlutých nehtů vám nebude stačit jen obyčejná zubní pasta. Aby byl výsledek takový, jaký potřebujete, musíte mít k dispozici bělicí zubní pastu. Velmi dobrým způsobem je masírovat nehty zubní pastou pomocí masážního štětce zhruba dvě minuty a nehty opláchnout vlažnou vodou. Nejlepší pasta je pasta bílé barvy bez barevné gelové konzistence. Pokud takovou pastu nesežene, nemusí být bělení vašich nehtů a kůže na prstech účinné. Pozorně se proto při výběru zubní pasty na čištění nehtů soustřeďte.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Get-Rid-of-Yellow-Nails