baking-soda-768950_1920 (1)

Zázračný bílý prášek za pár korun je v každé domácnosti, poradí si se skvrnami, zápachem i vlhkostí

Jedlá soda je levný, bezpečný a přírodní čistič různých materiálů. Je ideální pro dezinfekci a bělení. Můžete se díky ní zbavit plísní, mastnoty a zápachu. Snadno vám vyčistí dřez, spáry a mnoho kuchyňských spotřebičů. Tento nenápadný prášek je bezpečný nejen pro vaše zdraví, ale i pro životní prostředí. Znečištění životního prostředí chemickými látkami nelze ignorovat. Přesto, že nemusíte být zrovna ochránce přírody, je potřeba si uvědomit, že z mycích přípravků, které používáme, se znečišťuje voda chemikáliemi a škodíme tím například rybám a ptactvu.

Odstraní i skvrny

Díky sodě můžete vyčistit skvrny z některých látek. Stačí, když na skvrnu nanesete trochu vody a sody a počkáte přibližně 15 minut. Poté jen opláchnete, abyste se zbavili zbylé sody. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Bojuje proti plísním, vyčistí potrubí, absorbuje zápach

Smícháním jedlé sody a vody vznikne směs, která pomůže odstranit plíseň a nečistoty ve spárách. Směs stačí nanést na nečistoty po dobu 20ti minut a poté ji otřít štětcem. Spáry budou viditelně bělejší a čistější. Když sodu smícháte s octem, pomůže vám odblokovat ucpané potrubí. Stačí když směs nalijete do dřezu, necháte 15 minut působit a poté zalijete vroucí vodou. Můžete se tak zbavit i nepříjemného zápachu. Soda velice dobře absorbuje zápach, stojí za to, ji s vodou dát do lednice a pomůže od zápachu ryb nebo cibule.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Také vyčistí kuchyňské spotřebiče a příslušenství

Soda je ideálním řešením pro čištění mnoha domácích spotřebičů. Díky tomu se můžete zbavit například kamene z konvice. Stačí nasypat 3/4 sklenice sody do zařízení, zalít vodou a poté povařit. Po 15ti minutách je nutné konvici důkladně vymýt a opláchnout. Směsí sody s vodou můžete snadno vyčistit mastnotu a spálené nečistoty v troubě. Sodou se zbavíte také nečistot na žehličce. Soda je ideálním způsobem čištění dřevěných desek, proniká do mezer a má dezinfekční účinek.