Milk Thistle Flower With Backgraund Green Meadow

Zázračný olej udrží játra fit. Ostropestřec je nabitý antioxidanty i vitamíny

Kdysi se s ním zacházelo jako s plevelem, dnes je ostropestřec mariánský široce ceněnou bylinou a olej z ní získaný dokáže podpořit naše játra. Zlepšením detoxikace podporuje jejich fungování. Olej z ostropestřce mariánského nám však dokáže přinést i jiné zdravotní výhody.

Vysoká nutriční hodnota

Olej z ostropestřce mariánského je zdrojem vitamínů se silnými antioxidačními vlastnostmi. Mluvíme o vitamínu E, který inhibuje procesy předčasného stárnutí buněk, vitamínu K zodpovědném za správnou srážlivost krve a vitamínu C, který chrání imunitu. Všechny z nich jsou účinné při neutralizaci toxických účinků volných radikálů.

Kromě vitamínů oplývá olej z ostropestřce mariánského množstvím cenných minerálů pro zdraví, fytosterolů (sloučenin s antioxidačními a detoxikačními účinky), tříslovin (látek, které chrání pokožku a sliznice před napadením patogenními mikroorganismy), jakož i tuků, cukrů a bílkovin. Olej z ostropestřce mariánského má antihepatotoxický účinek, to znamená, že zabraňuje poškození jaterních buněk. Brání ukládání toxinů a jejich pronikání do struktury tkání a buněk.

Zdroj obrázku: Freepik

Vzácné složení

Kromě uvedených antioxidantů obsahuje olej z ostropestřce silymarin. Tato biologicky aktivní látka má protizánětlivé, antioxidační, detoxikační, relaxační a choleretické vlastnosti. Pravidelně používaný olej z ostropestřce mariánského stabilizuje strukturu buněčných membrán a chrání je před škodlivými účinky toxických látek, které musí procházet játry, aby se mohly vyloučit z těla.

Četné antioxidanty obsažené v oleji z ostropestřce mariánského mají příznivý vliv nejen na kožní buňky, ale také na mozek. Inhibicí procesů jejich předčasného stárnutí snižují riziko demence a Alzheimerovy choroby. Neutralizací destruktivních účinků volných radikálů zlepšuje olej z ostropestřce mariánského kognitivní schopnosti, jako je myšlení, paměť a soustředění.

Zdroj: https://www.webmd.com/hepatitis/milk-thistle-liver