Zázračný zázvor nepatří jen do kuchyně, tělu i duši prospěje také v horké koupeli

Zimní večery přímo vybízí k relaxaci a horké koupeli. Pokud se i vy chcete pořádně zahřát a užít si chvíle pohody, pak pro vás máme skvělý tip s přidanou hodnotou. Koupel s příměsí zázvoru vám totiž dodá mnohem víc, než jen zklidnění po těžkém a mrazivém dni.

Přidejte závor do koupele podle čínské medicíny

Už v historii se čínská medicína často obracela k zázvoru jako zázračné rostlině, která pomáhá lidskému tělu ke zdraví. Proto není divu, že ji doporučují i v koupeli. Mezi první blahodárné účinky, které díky zázvorové koupeli pocítíte, patří:

  • prohřátí celého těla,
  • uvolnění svalů i kloubů,
  • uvolnění toxinů z těla.
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Aromatická koupel plná vůní, olejů a pěny je přesně to, co vám v tomto období nejvíce pomůže. Každý z nás se totiž v zimě, a zvlášť v  tomto období, potýká s velkým stresem, únavou a zamotanými myšlenkami. Všechny tyto nepříjemné zmatky v hlavě můžete urovnat jedině správnou relaxací. Tu správnou pohodu najdete právě v koupelně, kde máte čas jen sama na sebe. Ostré koupelnové světlo vyměňte za teplé světlo svíček, horkou vodu ovoňte aromatickými oleji a pusťte si relaxační či příjemnou hudbu.

Relaxační rituál obohaťte zázvorem

Obohacení vaší relaxační lázně o zázvor vám přinese mnoho zdravých účinků a rázem se z pohodové koupele stává také lázeňský proces, který uvolní a odplaví všechny toxiny z vašeho těla i mysli.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Koupání v zázvoru a pití zázvorového čaje podporuje správný průtok krve v žilách a má pozitivní účinky na celkový oběhový systém v těle. Také posiluje imunitní systém a zklidňuje napjaté svaly. Díky hřejivým účinkům, které zázvor v sobě automaticky má, se při koupeli o hodně víc zahřeje a tím ze sebe vypudíte o mnoho více toxinů. Tento detoxikační proces je důležitý pro očistu celého těla.

Zázvorová koupel pomáhá také zklidnit celý nervový systém, snižuje možné záněty v těle a vylučuje z těla viry i bakterie. Všechny tyto prospěšné vlastnosti vám pomohou pro zdravější život plný pohody a klidu.