Beautiful Woman After Spa Procedures Enjoying Herself Eyes Closed

Zázrak z Afriky, který pečuje o pokožku přirozeně. Poznejte účinky černého mýdla na vlastní kůži

Černé mýdlo neboli savon noir k nám přišlo z Maroka, ale v naší části světa se stává stále oblíbenější v kosmetice. Vyrábí se pouze z přírodních surovin a nepodobá se tvrdým bílým mýdlům, která známe. Povíme vám, z čeho je toto mýdlo vyrobeno a k čemu pomáhá.

Z čeho je mýdlo vyrobeno

Černé mýdlo tradičně pochází z Ghany a Nigérie, ale to, které je u nás k dispozici, se vyrábí hlavně v Maroku a Sýrii. Má úplně jinou konzistenci než klasická bílá mýdla. Je to spíše mast nebo pasta, která taje v rukou pod vlivem teploty. Kosmetika je vyrobena z různých složek v závislosti na regionu, ze kterého pochází. Ta ze střední Afriky se vyrábějí pomocí kakaového lusku, palmových listů a plantejnové mouky. Pravé marocké černé mýdlo je vyrobeno z oliv.

Černé mýdlo je dostatečně bezpečné na to, aby jej mohli používat lidé s jakýmkoli typem pokožky. Je známé především tím, že je bezpečné pro ty, kteří mají kožní problémy, mají citlivou pokožku nebo trpí kožními alergiemi. Savon noir pokožku vyživuje a čistí ji. Odstraňuje přebytečný kožní maz a rozjasňuje pokožku. Kromě toho má také okysličující a antibakteriální účinek.

Zdroj obrázku: Freepik

Účinky na tělo

Díky vitamínu E obsaženému v olivách černé mýdlo zabraňuje působení volných radikálů v kožních buňkách, a tím i stárnutí. Na obličej se používá kvůli alkalickému pH, které inhibuje tvorbu kožního mazu. Savon noir pomáhá zbavit se černých teček. Změkčuje a odstraňuje keratinizovanou epidermis. Na trhu najdeme výrobky na bázi černého mýdla pro použití nejen na pokožku obličeje, ale také na vlasy.

Jeho použití se v tomto případě příliš neliší od toho, jak používáme šampon. Savon noir by se mělo rozprostřít v rukou a poté jemně vmasírovat do vlasů. Kosmetika primárně zabraňuje mastným vlasům a čistí pokožku hlavy. I v případě akné jsou účinky černého mýdla velmi nápomocné. Tato kosmetika má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti, které jsou také důležité při problémech s akné.

Zdroj: http://en-vogue.net/how-to-use-black-moroccan-soap-savon-noir-its-qualities.html