Vegetarian Meal Prep Containers With Eggs Brussel Sprouts Green Beans Tomato Dinner Lunch Box

Zbavit plastové krabičky zápachu pomůžou obyčejné suroviny, které má každý v kuchyni

Plastové nádoby najdete v každé moderní domácnosti. V posledních letech zažívají velký úspěch. Můžete v nich uchovávat potraviny, které zůstanou déle čerstvé. Hodí se ale také jako krabičky na oběd do práce nebo svačinu do školy. Těší se velké oblibě, ale mohou postupem časem zapáchat a ničit potraviny.

Plastové nádoby mohou sloužit několik let, pokud je budete pravidelně čistit

Do plastových nádob se mohou snadno dostat bakterie, které způsobí, že budou krabičky zapáchat. Je nutné se proti tomu bránit a my poskytneme několik dobrých rad. Po každém použití je nutné je opláchnout pod teplou vodou a vždy použijte i mycí prostředek. Skladujte je raději v místech, do kterých bude proudit vzduch, aby mohly „dýchat“. Jestli ale i přes veškerou péči budou krabičky zapáchat, můžete si pomoci několika jednoduchými triky.

Citronová šťáva má nejen v kuchyni své místo. Díky ní také snadno odstraníte zápach z plastových krabiček. Stačí do ní jen namočit hadřík a umýt vnitřek i vnějšek nádoby. Můžete použít také plátek citronu, kterým potírejte strany krabičky. Následně opláchněte teplou vodou a zápach by měl zmizet.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomůže jedlá soda nebo kávová sedlina

Díky kávové sedlině se můžete snadno zbavit nepříjemného zápachu z plastu. Stačí nasypat suchou sedlinu do nádoby, víčkem ji zajistit a odložit na několik hodin do sucha. Káva pohltí zápach, sedlinu nakonec vysypte a krabičku normálně umyjte. Jedlá soda je nenahraditelná nejen při úklidu, ale pomůže také při odstraňování zápachu. Smíchejte ji s vodou, vytvořte pastu a tou otřete nádobu. Takto nechte den nebo dva působit a poté umyjte teplou vodou.

Živočišné uhlí známe hlavně při střevních problémech, ale snadno odstraní také zápach z plastových nádob. Stačí několik tablet uhlí dát do krabičky, přikrýt víčkem a nechat působit tak dlouho, dokud zápach nezmizí. Někdy to může trvat i několik hodin. Zápachu vás zbaví také obyčejné noviny, které nastříhejte a vložte do krabiček. I tady použijte víčko a nechte působit.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/6-ways-to-clean-smelly-plastic-containers-without-harsh-chemicals-186220