Zbavit se plísně v pračce není těžké, pomůže ocet nebo jedlá soda

Pračky jsou neustále plné vlhkosti. Není proto žádným překvapením, že se v nich velmi snadno objeví plíseň. Ta je extrémně nebezpečná pro vaše zdraví i čistotu prádla. Objevit se může uvnitř bubnu (hlavně kolem těsnění) nebo v zásobníku na prací prostředky. Naštěstí se plísně můžete zbavit pomocí domácích prostředků. Poradíme vám, jak na to.

Proč máte v pračce plíseň?

Plíseň se v pračce tvoří z určitého důvodu. Může se jednat hlavně o dvě příčiny. Buď pračku čistíte málo a špatně, anebo je v místnosti i v pračce příliš mnoho vlhkosti. Jestli se tomu chcete vyhnout, musíte nechávat otevřená dvířka a pravidelně pračku čistit, a to včetně zásobníku na prací prášek. Jestli doma plíseň již máte, nezoufejte. Stále ji můžete snadno odstranit.

Začněte čištěním zásuvky

Zásuvku můžete vždy z pračky vyjmout a vyčistit ji. Ponořte ji do misky s teplou vodou a sklenicí octa. Nechte ji působit alespoň po dobu 1 hodiny. Mezitím můžete vyčistit místo, na kterém je běžně zásuvka. Ideální je směs jedlé sody a octa nebo bělidlo. Těžko dostupná místa budete muset vyčistit kartáčem, a to v pračce i na zásuvce.

Zdroj obrázku: Freepik

Vnitřní těsnění pračky udržuje hodně vlhkosti

Těsnění je pro nebezpečnou plíseň nejlepším místem, kde může růst. Drží se tam hodně vlhkosti a většina lidí tuto část zapomíná pravidelně čistit. Těsnění ohněte a důkladně vydrhněte. Stačí, když namočíte bavlněný hadřík do octa a vložíte ho na hodinu podél těsnění. Potom ho sundejte a setřete všechny zbytky plísně i dalších nečistot. A vaše pračka bude znovu dokonale čistá.

Způsob, jak pračku dokonale zbavit plísně

Pro odstranění plísní ze všech vnitřních částí pračky ji budete muset zapnout. Zvolte program s nejvyšší teplotou bez odstřeďování. Místo pracího prášku do zásobníku nalijte prostředek na praní prádla a dvě sklenice octa. Díky tomu odstraníte plíseň, vodní kámen i zápach. Při dalším praní se budete moci spolehnout na svou pračku a budete vědět, že prádlo bude vždy krásně čisté a voňavé.

Zdroj: https://www.puroclean.com/blog/tips-to-remove-mold-from-washing-machines/