woman-underwear-showing-her-cellulite

Zbavte se celulitidy jednou provždy. Domácí masáž nebo zábaly dokážou s pokožkou zázraky

Trápí vás celulitida? Vhodná kosmetika pomerančovou kůži vyhladí. Usnadní cirkulaci krve, odstraní toxiny, vodu a tuk. Používat byste ji měli dvakrát denně, ideálně ráno a večer. Složky účinné kosmetiky jsou řasy, břečťan, ginkgo biloba, přeslička, zelený čaj, kofein, kyselina mandlová a koňský kaštan.

Obrňte se trpělivostí

Přípravky do pokožky vmasírujte rukama, kartáčem nebo hrubou rukavicí. Masírujte důkladně po dobu asi deseti minut. Před sprchováním můžete kůži také nasucho vykartáčovat. Buďte trpěliví, protože trvá asi čtyři až šest týdnů, než se začnou dostavovat účinky. Čím déle vydržíte postup pravidelně opakovat, tím lepší výsledky budou.

Jednou týdně si dopřejte anticelulitidovou masku nebo tělový zábal obsahující mořské řasy, zabalte se do igelitové folie a přikryjte se dekou. Po 30–60 minutách zábal smyjte. Nezapomínejte ani na zdravou stravu, jezte nízkotučná jídla, pijte dostatek vody každý den a věnujte se nějaké pohybové aktivitě. Stačí i rychlá chůze nebo jízda na kole.

Zdroj obrázku: Freepik

Pořiďte si masážní pomůcky

Na internetu a v drogeriích najdete několik masážních pomůcek – míčky s hroty, válečky, vibrační pásy, válce s jehlicemi nebo iontofrézy. Vydat se můžete i na specializované terapie. Endermologie je vakuová masáž, která rozkládá tukové částice. Dále existují speciální laserové terapie, které s celulitidou účinně bojují. Obvykle je potřeba ošetření několikrát opakovat, aby byl efekt viditelný.

Pomoci vám může i domácí prostředek k ošetření kůže. Potřebovat budete čtyři lžíce základního oleje (například hroznového), šest kapek levandulového oleje, pelargoniového a oleje pačuli. Zkombinovat můžete i hroznový olej s šesti kapkami jalovcového, kmínového a rozmarýnového oleje. Posledním receptem je smíchání lžíce třtinového cukru s medem a lžičkou mandlového másla. Jednou z těchto směsí masírujte tělo po dobu deseti minut a poté opláchněte.

Zdroj: https://www.cosmopolitan.com/style-beauty/beauty/g3704/how-to-get-rid-of-cellulite/