Zbavte se cigaretového zápachu z oblečení i vlasů během pár okamžiků

Pokud kouříte, případně pokud žijete nebo se setkáváte s kuřákem, možná často řešíte, jak se zbavit cigaretového zápachu z oblečení a vlasů. Kouř z cigaret bývá nepříjemně cítit i po několika dnech a z místnosti jde jen špatně vyvětrat. Proto vyzkoušejte několik osvědčených tipů, které vás nepříjemného zápachu zbaví do několika minut.

Místnost provoní citrusy

Jestli se chcete zbavit cigaretového zápachu z celé místnosti, pak vsaďte na citrusové slupky. Pomeranč, limetka nebo citron dokáží skvěle pohltit pachy a provonět místnost svěží vůní. Slupky rozmístěte do mističek po celé místnosti. Kouřový zápach dokáže odstranit i jedlá soda. Nasypte ji na talíř a položte poblíž popelníku. Bude tak pohlcovat zápach přímo u zdroje.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda vás zbaví i zápachu z vlasů. Pokud si momentálně nemůžete vlasy umýt šamponem, nasypte si trochu sody do vlasů a následně vykartáčujte. Vlasy dobře osvěží i klasická aviváž. Po použití šamponu jí naneste trochu do vlasů, nechte chvíli působit a poté důkladně vymyjte. Nejen že vlasy zbaví cigaretového kouře, ale také jim dodá příjemnou vůni a eliminuje poletující zelektrizované vlásky.

Oblečení posypte dětským pudrem

Zápachu z oblečení vás zbaví dětský pudr. Stačí tkaninu posypat práškem a po několika hodinách vytřepat. Tato metoda se doporučuje pouze pro světlé oděvy, u tmavších oděvů by mohl zanechat skvrny. Pokud oblečení nemůžete vyprat, naplňte vanu horkou vodou s octem. Pak nad vanu pověste oblečení, pára z octa je zápachu v mžiku zbaví. Octového odéru se nemusíte bát, rychle vyprchá.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud sami kouříte, zvažte změnu tabáku. Vyměňte tradiční cigarety za alternativní tabákové výrobky, které tabákové tyčinky nespalují, ale pouze zahřívají. Takové výrobky totiž neprodukují ani kouř, ani popel, ale aerosol, který má mnohem méně intenzivní zápach než klasický cigaretový kouř. Také se považují za zdraví příznivější alternativu.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-cigarette-smell-in-house