Kuri Oko1

Zbavte se kuřích ok pomocí darů přírody. S trochou trpělivosti se vám brzy uleví

S příchodem chladného počasí volíme teplejší a pevnou obuv, abychom udrželi naše nohy v suchu. To ale může být kontraproduktivní vzhledem k tomu, že v uzavřené botě se nohy snáze zapaří a kvůli robustnosti zimní obuvi dochází také k nepříjemným otlačeninám. Následkem toho vznikají kuří oka, která působí nevzhledně a při každém došlápnutí se projeví ostrou nepříjemnou bolestí. V lékárně sice seženete speciální náplasti, které vás mají kuřího oka zbavit, ale ne vždy fungují. Jak s nimi tedy zatočit, pokud všechny produkty určené k léčbě selžou? Vsaďte na babské rady!

Zdroj obrázku: Freepik

Hladkou kůži vám zajistí bylinky a vytrvalost

Bylinná léčba je jednoduchá a nic nestojí, pokud víte, co si máte na louce natrhat. Je však důležité být trpělivý a vytrvat v pravidelné aplikaci speciálních odvarů, které si doma vytvoříte. Pokud zvolíte správnou formu léčby, jistě vás to bude i bavit. Například příjemná večerní lázeň na nohy určitě odplaví veškerý stres z celého dne. Stačí nasypat hrst řebříčku do lavoru se třemi litry vroucí vody, přisypat lžičku soli a zakryté nechat luhovat. Po zchladnutí na příjemnou teplotu odvar sceďte a na 20 minut do něj namočte nohy. Opakujte každý den.

Zdroj obrázku: Freepik

Léčivá moc přírody

Pokud chodíte rádi a často na procházky, porozhlédněte se po rostlinách, které vás zbaví všech puchýřů a mozolů. Jestliže někde narazíte na vlaštovičník, neváhejte a potřete si kuří oko jeho šťávou, na kterou narazíte po rozlomení stonku této jasně žluté rostliny. Nezapomínejme na přátele z hmyzí říše – včely, jejichž produkty dokáží vyléčit řadu neduhů. V tomto případě pomůže jejich stavební hmota propolis. Můžete jej aplikovat i ve formě tinktury, která zajistí veškeré potřebné živiny pro pokožku vašich nohou.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/325993#treatments-and-home-remedies