opar3

Zbavte se oparu hned, jak se objeví. Tu nejlepší pomoc najdete v kuchyni

Někteří lidé jsou na ně více náchylní než jiní. Každý z nás se jich chce ovšem co nejrychleji a nejsnadněji zbavit. Opar se může objevit z nejrůznějších důvodů. Nejčastější jsou přitom změny teploty a stres. Prvním příznakem je svědění a zarudnutí, po kterém se objeví bolestivé puchýře, které mohou zůstat na vašem obličeji i celé dny. Jak se jich zbavit a poradit si s touto nepříjemnou situací? Podívejme se na zaručené způsoby, které vám pomohou.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se zachovat v první řadě?

Pamatujte, že herpes lidi jen tak neopustí, když jsou vyčerpaní nebo nachlazení. Udržet se v klidu, hodně a dobře se vyspat, správně jíst a zbavit se stresu jsou nejlepší možnosti, jak se oparů zbavit. Pokud to neuděláte, nemůžete očekávat, že v blízké budoucnosti zmizí. Využít můžete pochopitelně i léky, které jsou na tyto potíže určené, ale ne vždy fungují. Co dělat, když se na rtech nebo obličeji objeví nežádoucí puchýře?

Produkty, které vám pomohou od nepříjemných potíží

Řešení tohoto problému jsou hned dvě, a to externí a interní. Na opar z vnější strany můžete aplikovat mnoho mastí a léků, které koupíte v lékárně. Anebo vyzkoušejte domácí léky, např. měkký tvaroh. Omytí rány octem také účinně opar vysuší. Vyzkoušet ale můžete také obklady z aloe vera, pokud ji doma pěstujete. Domácí rostlina je mnohem lepší než kupovaná, takže pokud ji máte doma, můžete ji naplno využít.

Zdroj obrázku: Freepik

Interní řešení se skládá ze správné stravy. Nezdravá strava není pro vaše tělo přínosná, a to z mnoha důvodů. Pokud se chcete zbavit oparů i dalších potíží, konzumujte dostatek čerstvého ovoce a zeleniny, ideálně každý den. Zelenina obsahuje mnoho bílkovin, lysin a aminokyseliny, které bojují proti oparům. Nejlepší je pochopitelně zkombinovat vnější a vnitřní léčbu, díky čemuž získáte opět nádherný a zdravý obličej během pár dnů.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-a-cold-sore-fast