Zbavte se plísně z koupelny i ze stěn jednoduchou metodou. Domácí postřik ji zlikviduje natrvalo

Máte v domácnosti plíseň na stěnách nebo ve spárách v koupelně? Řešení musí být velmi rychlé, protože plíseň nejenže nevypadá hezky, ale navíc může ohrozit lidské zdraví. Zvyšuje se riziko alergických reakcí a také se může objevit astma nebo zarudnutí a podráždění pokožky. Jak se proti plísni bránit a jak se jí co nejrychleji zbavit?

Zdravotní komplikace, které plíseň způsobí

Abyste předcházeli plísním, je potřeba nejen pravidelně větrat celý byt nebo dům, ale také dbát na další faktory, aby se vám doma dobře dýchalo a nemuseli jste do svého těla vtahovat právě výpary z plísně. Plíseň v domácnosti může způsobit zdravotní problémy nejen lidem, ale také ohrozit mazlíčky. Proto je dobré se jí zbavit co nejdříve, než se rozleze na více míst.

Houby a plísně jsou navíc karcinogenní a způsobují problémy v dýchacím i trávicím systému. Nejčastějším zdrojem plísní je vlhkost, která může být způsobena nevhodnými okny nebo také nedostatečným větráním. Vlhkost je ideální pro růst plísní. Jak se jí ale zbavit?

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí prostředky budou nejvhodnější

Plísně najdeme většinou ve zdech, ve spárách nebo ve sprchovém koutě. Proto je vhodné nepoužívat chemické prostředky, ale raději zvolit domácí metody odstranění, které nebudou narušovat nejen prostředí, ve kterém žijete. Můžete vyzkoušet například ocet, peroxid vodníku nebo jedlou sodu. Jsou to prostředky, které máme doma nejen v kuchyni a pomohou s úklidem v celé domácnosti.

Ocet je skvělým dezinfekčním prostředkem a s jeho pomocí odstraníte plísně i bakterie. Připravte si směs s vodou v poměru 2 : 1 a nalijte ji do rozprašovače. Nechte několik hodit působit a pomocí houby plíseň odstraňte. Jedlá soda bude fungovat na podobném principu, také si budete moci udělat roztok, který nalijete do lahve. Jedlou sodu ale můžete nanést přímo na plíseň a pomocí hadříku odstranit.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/a34763321/how-to-get-rid-of-mold/