Young Woman 2239269 1920

Zbavte se rýmy a nachlazení pomocí lahodného čaje a voňavých bylinek

Zvlášť v dnešní pandemické době je nutné dbát o svou imunitu a vyvarovat se veškerým nachlazením nebo mírným onemocněním. Pokud vás i tak zachvátí rýma nebo nachlazení, je nutné se těchto nemocí co nejdříve zbavit. Vyzkoušejte tyto účinné rady pro domácí léčivé prostředky.

Připravte si lahodný kurkumový čaj

Jestliže chcete posílit svou imunitu a zároveň odehnat veškeré příznaky rýmy či mírného nachlazení, nejúčinnějším čajem bude ten s kurkumou a dalšími účinnými přísadami. Na tento čaj si připravte:

  • 2 lžičky kurkumy,
  • černý čaj,
  • zázvor,
  • med,
  • citron.

Příprava je velmi snadná. Uvařte si černý nebo jiný oblíbený čaj. Do něj přidejte dvě lžičky prášku z kurkumy a důkladně zamíchejte. Kurkuma dodá čaji hodně potřebných živin a zbarví čaj na krásnou oranžovou barvu. Pro posílení imunity přidejte také pár plátků zázvoru a oslaďte čaj jednou lžíci medu. Pro dobrou chuť i další obohacení o vitamín C přidejte ještě trochu šťávy z citronu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Skvělý léčivý účinek má také napařování

Připravte si lavor nebo větší hrnec, ve kterém horkou vodou zalijete sušenou šalvěj a plátky zázvorového kořene. Tyto složky se horkou vodou krásně uvolní. Nakloňte se nad horkou vodu a přikryjte hlavu větším ručníkem, aby pára neunikala. Inhalováním této blahodárné páry se postupně uvolní vaše dýchací cesty a rychle se zbavíte veškerého zahlenění i příznaků rýmy.

Stejným způsobem vám pomůže i inhalování horké vody se solí. Takový roztok můžete i kloktat, každý způsob užívání směsi horké vody se solí vám uvolní dýchací cesty a zmizí i zahlenění.

Zdroj obrázku: Pixabay

Dýchací cesty můžete uvolnit napařením celého těla

Nemusíte nutně inhalovat páru pod ručníkem. Dobrý způsob, jak se zbavit rýmy, je také pomocí napářky na nohy. Nalijte si horkou vodu s příměsí eukalyptového oleje a nechte nohy ponořené po kotníky ve vodě alespoň 15 minut.