Hungry Husband Wife Fighting Last Piece Cake Late Night Kitchen Concept Dieting Healthy Nutrition

Zbavte se zápachu v lednici jednoduchým postupem. A díky několika pravidlům se už nevrátí

Každý z nás někdy zažil zápach v lednici, který nedokázal lokalizovat. Najít zdroj zápachu je hlavním klíčem k úspěchu, a proto ho vždy musíte nejprve objevit. U toho byste měli vždy začít. Jakmile zdroj zápachu najdete, pusťte se do jeho řešení v několika krocích. Většinou se problém týká mléka, vajec, sýrů, masa nebo uzenin, ale nemilá vůně může pocházet i z plesnivé zeleniny nebo ovoce.

Kde začít?

Bez ohledu na to, jestli zdroj zápachu během chvilky najdete, nebo ne, musíte vždy vytřídit a umýt celou lednici. Důležité je, abyste důkladně umyli všechny police, dvířka, zásuvky i těsnění, kde se může držet vlhkost a plíseň. Navíc nemůžete nikdy vědět, kam se vám vylilo mléko nebo kde máte zalezlou plíseň. Pamatujte také na to, že starší modely chladniček mají nádržky na vodu, kde se drží špinavá voda a mnoho dalších nečistot.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak lednici nejlépe vyčistit?

Nespoléhejte se na chemická čistidla, která sice odstraní nečistoty a bakterie, ale jsou také plná agresivních složek, které rozhodně u svých potravin mít nechcete. Mnohem lepší možností je spojení vlažné vody, jedlé sody a octa. Jedlou sodu a ocet smíchejte v poměru 50 : 50, aby byl prostředek dostatečně silný, ale ne příliš. Tato směs vám poskytne skvělou příležitost, abyste se zbavili veškerých nečistot a i toho nejhoršího zápachu, se kterým bojujete.

Co udělat po důkladném vyčištění?

Po umytí lednice ji nechte vyschnout a chvilku větrat. Mezitím můžete oddělit věci, které již mají to nejlepší za sebou a mohly by působit v chladničce potíže. Soustřeďte se také na správné skladování jednotlivých potravin. Sýry, maso a uzeniny dejte do tzv. „fresh zóny“. Ovoce a zelenina zase patří do velkých zásuvek v dolní části lednice a mléku se bude zase nejlépe dařit ve dveřích. Všechny potraviny vložte do hermeticky uzavíratelných nádob, abyste prodloužili jejich trvanlivost.

Zdroj: https://www.aftermath.com/blog/bad-smells-in-the-fridge/