Handmade Soap Aroma Oil With Flower Branch Spa Products

Zbytky mýdla nevyhazujte, vyrobte si nové! Obohaťte ho třeba o kávu nebo esenciální oleje

Máte doma hodně zbytků mýdla, ale vůbec nevíte, jak je ještě využít? Možností je opravdu mnoho, protože zbytky mýdel se mohou hodit například na výrobu jiného, pokud jich máte dostatek. Z kostky mýdla si můžete snadno udělat také mýdlo tekuté, pokud je to pro vás lepší. Domácí výrobky jsou vhodné také jako dárky, zvlášť pro někoho, kdo musí mít kosmetiku pro citlivou pleť nebo má jiné dermatologické problémy.

U domácího mýdla vždy znáte složení

Ze starých kostek a zbytků mýdla si můžete jednoduše udělat nové. Zbytky mýdla zahřejte v hrnci s trochou vody, ale nejlépe se mýdlo rozpustí ve vodní lázni, kterou připravíte následovně: do většího hrnce dejte trochu vody a do něj vložte menší hrnec nebo misku. Do misky pak dejte mýdlo a přidejte trochu olivového oleje. Přidat můžete také různé esenciální oleje podle vašich preferencí. Barvu zvýrazníte barvivy. Míchejte, dokud nezískáte hmotu, kterou pak nalijete do formiček a necháte ztuhnout. Využít můžete například formičky na cukroví nebo použít obaly od různých bonboniér.

Z tuhého mýdla můžete snadno vyrobit také mýdlo tekuté. Zbytky dejte do nádoby s teplou vodou, nahřejte ho pomocí glycerinu. Glycerin je skvělý na ruce, protože hydratuje pokožku a udržuje ji chráněnou. Vůni vytvoříte pomocí esenciálního oleje. Takto připravené mýdlo můžete nalít do lahvičky a darovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyrobte si mýdlo s kávou nebo mýdlové vločky

Velmi oblíbené jsou v posledních letech mýdlové vločky, které snadno vyrobíte tak, že zbytky mýdel nastrouháte. Dávejte si pak několik vloček do vody, ve které si umyjete ruce. Budou hydratované a příjemné na dotek. Ve vodě můžete rozpustit také okvětní lístky, čímž zjemníte nehtovou kůžičku například před manikúrou.

Peelingové mýdlo si snadno vyrobíte nejen ze zbytků mýdel, ale také využijete zbytky kávy nebo čaje. Kávovou sedlinu stačí přidat do zbytku mýdla, které předtím rozpustíte. Stejně budou fungovat i ovesné vločky, které navíc pokožku zjemní. Peeling pomůže odstranit odumřelé kožní buňky a snadněji se pokožka obnoví.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/beauty/anti-aging/tips/a18342/recycle-soap/