Zdlouhavé a nekonečné žehlení ubíjí a krade čas. Usnadněte si tuhle nenáviděnou činnost

Podle všech studií je prokázané, že žehlení patří k těm nejvíce nenáviděným domácím pracím. Nejméně oblíbené je obzvlášť žehlení pánských košil nebo lehkých halenek a šatů. Práce se žehličkou je mnohdy zdlouhavá a náročná. Jak žehlení urychlit a tuto nepříjemnou práci si usnadnit?

Naplánujte si čas na žehlení

Známe to určitě všichni — hromada prádla k žehlení každým dnem roste a nám se do něj vůbec nechce. Za pár dní je z hromady prádla obří kopa, která nám při žehlení zabere klidně i tři zdlouhavé hodiny. Nevyhýbejte se žehlení a věnujte mu čas jednou týdně pokaždé ve stejný den. Jedině tak udržíte celý proces v normálním stavu a ani vám nezabere tolik času.

Zdroj obrázku: Pixabay

Nejlepší načasování je chvíli po vyprání a vysušení v sušičce, košile jsou ještě vlhké a mnohem lépe a rychleji se žehlí.

Věnujte pozornost způsobu praní

Každé jednoduché žehlení začíná u správné formy praní a sušení prádla. Má obrovský dopad na počet záhybů, se kterými se poté při žehlení perete. Po vyprání nenechávejte prádlo příliš dlouho v pračce, hned ho přendejte do sušičky. Po vysušení se vyvarujte i dlouhému skladování prádla v sušičce. Po vyjmutí prádla z domácího spotřebiče každý kus pečlivě protřepejte, tím se vlákna přirozeně narovnají.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zrychlete čas žehlení

Existuje mnoho triků, díky kterým bude vaše žehlení mnohem rychlejší a jednodušší. Vyzkoušejte například žehlení pomocí alobalu. Žehlicí prkno přikryjte alobalovou folií, lesklou stranou navrch. Díky menší tepelné ztrátě se vaše oblečení při žehlení srovná i z druhé strany, a tak nemusíte žehlit z každé strany zvlášť.

Stejně tak vám pomůže i roztok vody s octem. Abyste se zbavili octového zápachu, můžete do roztoku přidat i pár kapek esenciálního oleje s oblíbenou vůní. Po nastříkání tohoto roztoku na oblečení bude žehlení mnohem rychlejší i jednodušší. Vůně octa se odpaří vlivem horka z žehličky a zbyde jen rovné a hladké oblečení.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/10-brilliant-ironing-hacks/