Dieting Concept Woman With Measuring Tape Room Home

Zdravé hubnutí je přirozený proces, který tělo hodí do kondice a pohody

Zvláště teď před létem chtějí mnozí z nás vylepšit svou formu do plavek. Je ale třeba mít na paměti, že pouze dobrý vzhled na léto by neměl být naším motivátorem. Naopak touha po vyváženém zdravotním stylu nás dovede k úspěchu.

Abyste předešli jojo efektu, vyhněte se drastickému hubnutí

Pokud volíte drastickou a rychlou cestu k tomu, abyste na váze shodili, výsledek nikdy nebude udržitelný. Nadměrným strádáním se totiž dostane tělo do stavu paniky a při jakémkoli větším zvýšení příjmu bude ukládat tuk na horší časy. Daleko vhodnější jsou tak drobné změny v návycích, které vás budou pomalu, ale jistě přibližovat vašemu cíli. Odborníci udávají, že ideální rychlost hubnutí je zhruba 0,5 až 1  kg za týden. Vyšší tempo pak není ani udržitelné, ani zdravé.

Zdroj obrázku: Freepik

Pravidelný pohyb je důležitý

Bez pravidelného pohybu se neobejdete už jen kvůli tomu, že ho vaše tělo opravdu potřebuje. Takže bez něj sice můžete zhubnout, ale své zdraví a kondici tím příliš nevylepšíte. Pokud ale nemáte rádi posilovny nebo cvičení s vysokou náročností, bohatě vám postačí procházky. Nemusíte chodit ani nijak obzvlášť rychle. Stačí, když zařadíte alespoň půl hodiny chůze do denní rutiny, a vaše kondice se bude pomalu lepšit.

Co při hubnutí jíst

Všechno! Přesně to je jediná správná odpověď na tuto otázku. Hubnutí by nemělo být spojeno s žádnými restrikcemi. Celý proces si tak akorát znepříjemníte a ztížíte. Navíc si tak zahráváte se začátkem poruchy příjmu potravy. Jíst tak můžete úplně všechno, ale však to znáte, všeho s mírou. Zkuste to zároveň nepřehánět s přebytečně zpracovanými potravinami, které vašemu tělu nemusí dělat dobře. Naopak se zaměřte na opravdu dostatečný příjem makroživin, vitamínů i dalších stopových prvků. Také neopomíjejte pitný režim. Zvláště pokud jste více fyzicky aktivní.

Zdroj: https://www.nhs.uk/live-well/healthy-weight/managing-your-weight/12-tips-to-help-you-lose-weight/