Zdravé jídlo znamená pro každého něco jiného. Poznejte opravdové tajemství zdravé stravy

Neustále kolem sebe všude slyšíme, že bychom měli jíst zdravě. Jenže slovo zdravě může pro každého znamenat něco jiného. Je proto třeba toto slovo správně uchopit a dát dohromady, co znamená jíst zdravě. To, že jíte zdravě, poznáte na svém těle. To bude po zdravé stravě v perfektní kondici, bez nemocí a bude celkově prospívat. Tělo, kterému něco chybí, se ozve, řekne si a je velmi důležité umět těmto signálům porozumět a pochopit, že vás tělo žádá o pomoc. Pokud chcete jíst tak, aby vaše tělo bylo zdravé a prospívalo, pak se zařiďte podle toho, co je psáno v tomto článku.

Zdroj obrázku: Pixabay

Dopoledne

Velmi důležité je nevynechávat snídani. Snídaně je nejdůležitější jídlo dne, to pořád platí, a to i přesto, že vynechat snídani je moderní trend dnešní doby. Většina lidí buď nesnídá vůbec, nebo snídá pouze kávu, což jsou obě velmi špatné varianty. Snídaně je velmi důležitá. Zapomeňte na kávu, uvařte si dobrý čaj a kávu si nechte k dopolední svačině. Velmi vhodnou snídaní je jogurt s ovocem nebo sladká kaše (zejména jáhlová, prosná i ovesná), dát si můžete také grahamové pečivo s ovocným salátem či vejci. K snídani byste měli ideálně vypít půllitrový hrnek čaje. Pokud potřebujete, můžete si dát k dopolední svačině kávu či drobný sladký pokrm nebo trochu ovoce. Pak už by vás měl kolem poledne čekat oběd s trochou polévky a běžné jídlo jako hlavní chod.

Zdroj obrázku: Freepik

Odpoledne

Odpoledne už byste měli vynechávat sladká jídla, a to včetně přírodních cukrů. Zde se doporučuje již vyměnit ovoce za zeleninu. Dát si můžete i kefír či bílý neslazený jogurt. Káva by vám měla v ideálním množství stačit jedna denně, a to dopoledne. Pokud uvažujete nad tím, co byste měli jíst k večeři, prozradíme vám, že ta už by měla být bezmasá. Vhodné jsou tedy sýry, ale třeba i kaše se zeleninou, těstoviny s lehčí omáčkou, celozrnné pečivo a další potravinové výrobky, které nejsou sladké.

Zdroj: https://www.hsph.harvard.edu/nutritionsource/what-should-you-eat/