Ovoce Zelenina

Zdravé tělo zbavené toxických látek: antioxidanty dokážou v organismu zázraky

V každém jídelníčku by měly být zahrnuty antioxidanty, které jsou velmi důležitou složkou jídelníčku. Dokáží tělo očistit od nebezpečných toxinů, a pokud je do svého jídelníčku budete zahrnovat pravidelně, budou vaše tělo udržovat neustále čisté. Pokuste se proto vytvořit si takový denní jídelníček, ve kterém najdete alespoň jednu tuto potravinu denně. Jen díky správné stravě budete neustále zdraví s dobrou náladou a pocitem pohody. Potraviny, které zajišťují detox těla, najdete uvedeny níže v tomto článku.

Zdroj obrázku: Freepik

Výskyt antioxidantů

Přírodní antioxidanty se nacházejí hned v několika přírodních potravinách, které byste měli pravidelně konzumovat. Snažte se, aby se váš každodenní jídelníček skládal alespoň z jedné této potraviny. Mezi skvělé detoxikační prostředky patří řasa chlorella, kterou koupíte jako doplněk stravy v každé lékárně. Pokud se vám nechce zbytečně utrácet nebo pojídat doplňky stravy, stejný účinek bude mít střídání těchto potravin: para ořechy, cibule, česnek, játra, ovoce, zelenina, máslo, ryby, rostlinné oleje a z nápojů červené víno. Pro své zdraví zařaďte každý den do svého jídelníčku alespoň jeden tento produkt.

Zdroj obrázku: Freepik

Co antioxidanty v těle dělají

Antioxidanty jsou látky, které pomáhají vylučovat z těla ven různé nebezpečné látky, které se do lidského těla dostávají zejména kontaminovanými potravinami, které jsou ošetřeny různou chemií. Antioxidanty tak tělo chrání před různými nemocemi. Jsou schopné včas pozastavit rozvíjející se zánět v těle, ale i posílit imunitní systém, který bude odolnější proti nemocem. Mimo další skvělé účinky jsou také schopné postarat se o zdravý vzhled pokožky a o perfektní stav vašich vlasů i nehtů. Antioxidanty vás krátce řečeno udrží po všech stránkách zdravé a zajistí vám dostatek tolik potřebné energie pro všechny denní úkony.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/foods-high-in-antioxidants