Closeup Chef Hands Preparing Shrimp Salad Luxury Restaurant Kitchen

Zdravé vaření, které šetří energii i vodu: seznamte se s tlakovým hrncem

Tlakový hrnec je pro většinu domácností nepostradatelným doplňkem. S jeho pomocí můžete snadno vykouzlit různá jídla, a přitom v kuchyni netrávit tolik času, jako byste museli s klasickými hrnci. Je to jeden ze spotřebičů, který byste se měli naučit používat. Jaké jsou jeho další přednosti?

Tlakovým hrncem podpoříte zdravý životní styl

Aktivní a hlavně zdravý životní styl by měl být součástí každého z nás. Bohužel to ale tak není a právě koupí tlakového hrnce můžete svou snahu o hubenější tělo podpořit. Zdravé pokrmy nejsou vaší devízou? To nevadí, pomocí tlakového hrnce to budete mít skoro bez práce a navíc si také skvěle pochutnáte. Po shození několika kilogramů se budete cítit lépe, nebudete se zadýchávat a navíc pochopíte, že alkohol a sladkosti vám opravdu nechybí.

Tlakový hrnec vám ušetří spoustu času při vaření. Brambory můžete mít hotové již za 8 minut, hovězí maso bude měkké do půl hodiny. Pokud jste milovníkem vývarů, už na něj nebudete muset čekat několik hodin. Mezi další výhody patří právě to, že můžete vařit bez tuku, dietně a pokrmy budou lehce stravitelné.

Zdroj obrázku: Freepik

Tlakový hrnec se snadno čistí

Tlakový hrnec vám v domácnosti může vydržet velmi dlouho. Stačí občas jen vyměnit těsnění a můžete ho používat dále. Odolnost je další předností tohoto hrnce. Jsou vhodné do myčky nádobí a některé hrnce mají skvělá madla, která jdou složit, a tím pádem hrnec nezabere tolik místa. Kvalitní tlakové hrnce vydrží vysoké teploty a nepodléhají korozi.

Tlakový hrnec pracuje tak, že po celou dobu vaření je na něm poklička. Zabráníte tak vniknutí zápachu do kuchyně nebo jiných místností. Už se nemusíte bát, že připravujete rybu nebo zelí. Nic nebude cítit a budete se v kuchyni cítit pořád dobře. Hrnec je velmi uzavřený, ale nemusíte se ničeho bát, protože poklička má pojistný ventil, který zabrání přetlaku. Hrnec ušetří také energii a vodu, protože jí budete potřebovat mnohem méně.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/food/a576190/how-to-use-pressure-cooker/