Tenkému obočí odzvonilo. Hitem letošního roku je nedbalá přirozenost

I obočí prochází radikální změnou. Není tomu dlouho, co obočí mělo tvar pomalu nitky. Od minulého roku jsou v kurzu obočí, které mají být co nejvíce přirozené a široké. Jaké bude obočí v novém roce 2021? Změní se či zůstane? Jednoznačně zůstane. Ale pozor! Naskytl se drobnější detail, který mírně obočí změní. Upravené, ale nedbalé Letos žádná dokonalost! Francouzské obočí a jeho půvab se vrací!

Nejzdravější těstoviny připravené na sto způsobů. Vyzkoušejte i vy soba nudle

Hledáte a stále nemůžete najít vhodnou alternativu k oblíbeným pšeničným těstovinám? Podívejte se na neuvěřitelné vlastnosti pohankových nudlí, takzvané soba. Seznamte se s nimi blíže a poznejte v nich přítele vašeho jídelníčku. Uvidíte, že zajímavé recepty, které se ze soba nudlí dají vytvořit, vás doslova nadchnou. Má u vás pohanka své místo? Pohanka je produkt vysoce ceněný odborníky na výživu. Obsahuje mnoho bílkovin, významné množství vlákniny, stejně jako vitamíny B a minerály (fosfor a draslík).

Syndrom plochých nohou se objevuje i u dospělých, na vině bývá špatný životní styl

Ploché nohy jsou většinou problémem, který je diagnostikován pouze u malých dětí. Může však postihnout také dospělého jedince. Nepříjemná a bolestivá chůze může mít mnoho důvodů, přečtěte si, jak se můžete plochým nohám vyvarovat. Tato zdánlivě triviální vada plochých nohou vám může velmi znepříjemnit život. Ploché nohy (neboli platfus) jsou zapříčiněny špatným držením celého těla. Vadu ploché nohy rozpoznáte velmi jednoduše.

Za jarní únavou může být i nedostatek vitaminu D, který tělu v zimě chybí

Nedostatek vitaminu D je jedním z důvodů, proč v zimě nebo na jaře onemocníme chřipkou nebo jiným onemocněním. Během chřipkových epidemií jsou právě zásoby vitaminu D nejnižší. Jeho nedostatkem trpí během zimních a jarních měsíců téměř 50 % naší populace. Jaké nebezpečí hrozí, pokud máte málo vitaminu D, jaký význam má u těhotných žen a jaký u sportovců? Nedostatek tohoto vitaminu způsobí ospalost, únavu nebo horší koncentraci Přirozeným zdrojem vitaminu D jsou mořské ryby.

Nesprávná strava škodí střevům, která jsou základ dobré imunity a trávení

Zdraví střev je velmi důležité pro správné fungování celého organismu. Jakmile nebudou střeva včetně vnitřní mikroflóry v pořádku, budete mít problémy s imunitním systémem nebo správným fungováním trávicího a vylučovacího traktu. Zdravé trávení je otázkou vyváženého jídelníčku, kde se nebude vyskytovat enormní množství příliš zpracovaných potravin, které jsou pro tělo velmi obtížně zpracovatelné a mnohdy doprovázené vedlejšími účinky.

Přírodní stimulant i prostředek pro hubnutí, to vše je guarana

Guarana je jakousi speciální kávou, která je bohatá na velmi zajímavé látky a sloučeniny s poměrně specifickými účinky na lidský organismus. Pochází z oblasti Jižní Ameriky, ale díky svým přednostem se postupně rozšířila do celého světa a dnes jde o velmi vyhledávaný nápoj, který se doporučuje například během hubnutí a pro zdravé povzbuzení.  Co je guarana? Guarana roste v přírodě v tropické amazonské džungli.

Manželka Macieje Stuhra má ve zdravém životním stylu jasno. Sází na zelené koktejly

Katarzlyna Błażejewska-Stuhr je dietoložka a také autorka knih o zdravém stravování a životním stylu. Nedávno na instagramu sdílela své krevní testy, jejichž výsledek byl úžasný. Za vynikající zdraví vděčí fyzické aktivitě a také vyvážené stravě, jak sama potvrdila. Zelené koktejly jsou nepostradatelným prvkem jejího menu. Podle jejích slov je to něco naprosto úžasného.