Citron vám pomůže zlepšit kvalitu spánku a odežene zlé duchy

Citrony jsou plody bohaté na vitamín C, bílkoviny a minerály. V japonské kultuře se používají ve feng-šuej a v buddhismu. Odvracejí zlé duchy, a pokud necháte citron v pokoji, můžete ovlivnit domácí pohodu a svou náladu. Spousta kultur dokázala, že se po provedení rituálů s citrony přestaly stresovat, změnily se jim životy a také pociťovali méně špatných emocí. Pokud vás zajímá, co všechno můžete s citronem dokázat, čtěte dál.

Vitamin C je důležité konzumovat hlavně v zimě, máme pro vás hned několik dobrých důvodů

Vitamin C je celosvětově známý pro svou schopnost stimulovat imunitní systém a pomáhat tělu v boji s mikroorganismy, které nás trápí hlavně v podzimní, zimní a jarní sezóně. Kdo by neznal klasické nachlazení nebo chřipku? S těmito typy s nemocemi snadno zatočíte. Proč je vitamín C tak důležitý? Podle průzkumu nestačí jen jist potraviny, které vitamín C obsahují.

Hlavní zásady zdravého životního stylu – jak začít?

Zdravý životní styl. V posledních letech čím dál častěji omílané téma. Ze všech stran slýcháme o benefitech zdravého životního stylu a jeho blahodárných vlivech na naše fyzické i duševní zdraví. Co si vlastně pod tímto pojmem ve zkratce představit? Jedná se o jakési nastavení mysli, kdy je dotyčná osoba přesvědčena o pozitivních účincích tohoto způsobu života na své zdraví. Není to pouze o stravě a pohybu, ač jsou samozřejmě důležitou součástí.

Pryč s únavou! Zůstaňte fit pomocí několika jednoduchých kroků

Jste unavení, přibrali jste na váze, máte oteklé kotníky? Chcete se cítit dobře, plní elánu a být aktivní? Máme pro vás několik nápadů, jak toho docílit. Jestliže přemýšlíte o cvičení, je velmi těžké si určit, jak a kdy začít. Budete tedy radši držet dietu? Ale která je pro vás ta nejvhodnější? Co přesně dělat, abychom zůstali fit? Tyto otázky jsou na pohled velmi složité, ale věřte, že mají jednoduchou odpověď.

Banán na vlasy? Jistě, budou lesklejší a pevnější

Jestliže jde o vzhled, právě vlasy jsou pro ženy tím pravým ukazatelem správné péče a známkou krásy. Nicméně, správný střih, který dámě sluší, je skvělý důkazem krásy, ale není to vše. O vlasy je třeba řádně pečovat kvalitními vlasovými přípravky, ale které jsou správné? Velké množství šamponů a kondicionérů obsahují přebytečné chemikálie a toxické látky, jenž poškozují vlasové folikuly a při častém používání se nedočkáme zlepšení, ale pravého opaku.

Přibrali jste na váze, ale neznáte důvod?

Jistě každý z nás dobře zná výkyvy tělesné hmotnosti v průběhu času. Jednou za to může vymknutý kotník a tři týdny strávené na pohovce, jindy zase skvělá narozeninová oslava či krásné svátky vánoční. Jenže, co když se stane, že váha ve velmi krátkém čase stoupne nahoru bez jakéhokoli výše zmíněného nebo podobného původu? V tomto případě se může jednat o známku zhoršeného zdravotního stavu.

Jak na pečený čaj z podzimního ovoce

Takový hrníček teplého voňavého čaje vás v tomto podzimním období určitě potěší i zahřeje. Jeho příprava je velmi jednoduchá i nenáročná. Budete potřeba hlavně dostatek podzimního ovoce dle vaší chuti, ať máte čaj i do zásoby a vhodné koření jako je třeba skořice nebo hřebíček. Pak už se můžete pustit do přípravy i samotného experimentování.

Ořechy, superpotravina, kterou určitě nevynechávejte ze svého jídelníčku

Ořechy se jednoznačně řadí mezi superpotraviny, jelikož jsou plné zdravých tuků, obsahují velké množství živin, minerálů, vitamínu a dalších látek, které prospívají zdraví. Měli byste je zařadit do svého jídelníčku každý den, ne však ve velkém množství, denně by to mělo být cca 10-25 g, v závislosti na vašem denní energetickém příjmu a výdeji. I přesto, že v oříškách nalezneme tuky zdravé, pořád se jedná o tuky, kterými bychom se neměli přejídat.

Bylinky, které vám doma nesmí chybět

Kouzlo bylinek znali již naši předkové. V dobách minulých lidé často, dříve než k lékaři, mířili nejdříve za bábou kořenářkou, aby jim pomohla od jejich neduhů a potíži. A báby kořenářky spoustě nemocným pomohly vyřešit jejich obtíže. Účinky bylinek se tak tradují až do dnešních dob, kdy spoustu lidí volí raději cestu přírodní léčby, než by se ”ládovali” chemickými léky.

Jak uchovat jablka, aby byly k dispozici celou zimu

Jablka zajisté patří mezi nejoblíbenější a nejběžnější ovoce. Víte však, že v nich naleznete osm z třinácti existujících vitamínů? Dále obsahují pro tělo důležité minerály, nejvíce je zastoupen draslík, dále pak fosfor, vápník, hořčík, sodík, železo, křemík, mangan, měď, zinek, fluor, jód a selen. Množství těchto živin je dáno půdou, ve které jsou jabloně pěstovány.

Zhoršuje se vám zrak? Vyzkoušejte tyto oční cviky

Podle statistik stále více lidí má nějaké zdravotní problémy s očima. Některé výzkumy uvádějí, že je to dokonce více než polovina populace. Pokud i vy si častěji všímáte, že máte problémy s ostrým viděním, začněte své oči pravidelně cvičit. Medicína vám může hodně pomoci, nicméně na rozdíl od očních cviků, řeší zpravidla jen následky, nikoli příčinu.