Zdravý jídelníček nemusí stát majlant. Tyhle superpotraviny stojí v obchodě pár korun

Superpotraviny stojí většinou hodně peněz, a proto je někteří lidé ani nekupují. Přitom mají v sobě takové množství živin, že by pokryly velkou denní dávku vitaminů. Produkty zdravé výživy nemusí být drahé, stačí jen vědět, kde hledat. Drahé a dietní produkty můžete snadno nahradit potravinami, které jsou snadno k dostání a nezruinují vaši peněženku.

Jaké produkty si můžete koupit a jíst je každý den?

Ceny potravin neustále rostou. Před rokem byste v obchodě s potravinami nechali za stejné produkty o několik stovek korun méně, než je tomu dnes. I dnes si ale můžete dopřát kvalitní suroviny, které budou zdravé. Na zdraví bychom neměli šetřit, a proto doporučíme potraviny, které jsou vhodné ke každodenní konzumaci a nejsou předražené. Nahradíme jimi drahé potraviny, které jsou v módě.

Pohanka se hodí nejen pro ty, kteří chtějí zhubnout, ale mohou ji jíst také lidé s diabetem. Obsahuje vlákninu, bílkoviny a vitaminy skupiny B. Dále je její součástí kyselina listová nebo vápník. Pohanka je produkt, který je všestranný. Můžete ji použít jako přílohu k večeři nebo ji přidat do salátů.

Zdroj obrázku: Freepik

Ovesné vločky si můžete dát nejen ke snídani. Obsahují velké množství vlákniny, podporují střeva a dodají pocity sytosti. Nebudete mít brzy hlad a navíc tělu dodáte i další vitaminy. Zelí je potravina, která se hodí i v rámci hubnutí. Zvlášť kysané zelí se těší velké oblíbenosti, protože obsahuje látky, které působí příznivě na játra.

Červenou řepu byste neměli vynechávat

Červenou řepu buď milujeme, nebo nenávidíme. Je to potravina, která snadno zabarví ruce, proto při jejím zpracování používejte rukavice. Řepu můžeme vidět jako součást salátů, je to také základ boršče. Někdo ji ale používá i do dezertů. Díky svým vlastnostem dodá tělu potřebné vitaminy a podpoří imunitu.

Obsahuje vitaminy A, C, E nebo K, a stejně jako předchozí potraviny, je také plná vlákniny. V hlavní sezoně ji seženete velmi levně, kvůli kyselině listové se pak hodí především pro těhotné ženy, protože ovlivňuje růst a vývoj plodu. Zlepšuje paměť a koncentraci.

Zdroj: https://www.myrecipes.com/healthy-diet/affordable-superfoods-you-can-eat-every-day