Physiotherapist Woman Giving Feet Massage Female Patient Clinic

Ženy nechodí v ponožkách z praktického důvodu. Pouze se stydí za své nohy. Tahle domácí péče může pomoci ke kráse

Chodidla jsou velké téma pro mnoho lidí. Hodně z nás se za ně totiž stydí. Nosíme proto po celý rok ponožky a uzavřené boty. Každé nohy ale mohou být krásné. Musíte se o ně jen dobře starat. Poskytujte jim pravidelně péči a regenerační kúry, díky kterým budou vždy vypadat zdravě a hezky. V létě potom nebudete mít strach obout si sandály nebo jít k vodě.

Jak pečovat o chodidla?

Ideální jsou osvěžující koupele. Díky správným přísadám bude kůže měkčí, pedikúra snadnější a zabráníte také otokům a pocení. Nasypte do misky hrst jedlé sody a zalijte ji teplou vodou. Ponořte nohy do tohoto roztoku na 10 minut. Poté je opláchněte a osušte. Chcete-li zabránit pocení, pomohou vám čtyři lžíce šalvěje nebo tymiánu v litru vroucí vody. Přikryjte hrnec a po 15 minutách přeceďte. Máte-li kuří oka nebo mozoly, můžete si nohy namočit do teplé vody s infuzí přesličky a heřmánku. Nechte je namočené 15–20 minut a uvidíte velké zlepšení.

Zdroj obrázku: Freepik

Soustřeďte se na paty

Mnoho lidí má velké problémy s tvrdými a praskajícími patami, které po delší době začnou bolet. Jednou týdně otřete odumřelou kůži pemzou. Poté osušte minerálním struhátkem a vyhlaďte kůži. Pokud si nevíte rady, můžete využít také opravné krémy nebo speciální náplasti na paty. Na tvrdé paty existuje mnoho metod a rad. Vyzkoušejte několik z nich a sami uvidíte, která bude nejlepší pro vás.

Pečujte také o své kotníky

Patříte mezi jedince, kteří mají potíže s otoky kotníků? Věřte, že proti tomu lze efektivně bojovat. Otoky snížíte koupelí se lžící jalovcových bobulí a dvěma lžícemi levandule. Zalijte bylinky litrem vroucí vody, odložte na deset minut a znovu zalijte studenou vodou. Připravit si také můžete osvěžující a uklidňující antiseptikum. Deset mililitrů jalovcového extraktu zřeďte v pěti litrech vody o teplotě 37 až 40 stupňů. Do této směsi si namočte nohy na cca 15 minut.

Zdroj: https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/beauty/pedicure-at-home-in-5-easy-steps/articleshow/10727400.cms