zehleni1

Žehlení nepatří k oblíbeným činnostem, s pár triky bude ale o dost snazší

Žehlení je jednou z činností, která se netěší moc velké oblibě. Některé ženy při žehlení koukají na oblíbený seriál, jiné žehlí s nechutí jen proto, aby měl manžel nebo partner hezky upravené košile. Jestli si chcete žehlení usnadnit, protože to dělat musíte, prozradíme několik tipů.

Je dobré si roztřídit oblečení podle toho, na jaký stupeň budete žehlit

Žehlení by mělo začít tříděním oblečení. Nejlepší je rozdělit si ho podle materiálů a posléze barev, ale to není tolik důležité. Jemné materiály vyžadují jiný stupeň žehlení. Čím bude látka silnější, tím bude vyšší stupeň teploty. Ve výsledku, pokud budete postupovat od nejnižšího stupně po nejvyšší, bude žehlička pracovat efektivněji.

Zdroj obrázku: Freepik

Velmi zmačkané látky pokropte ještě před žehlením vodou. Díky tomuto triku bude mnohem jednodušší vyhladit všechny materiály, které potřebujete. Bude se vám hodit při žehlení pánských košil nebo obleků. Připravte si také žehlicí prkno, žehličku i prádlo ještě před tím, než se pustíte do práce. Mějte pokaždé žehličku na pravé straně, oblečení na levé, nebo si uspořádejte věci tak, aby vám žehlení šlo dobře od ruky. Ušetříte si tím nejen čas, ale také nervy.

Na žehlení můžete použít alobal nebo si pomoci přeložením ložního prádla

V obchodech najdete dnes i různé žehlicí pomůcky, které jsou účinné, mohou látky provonět a ušetří spoustu práce. Tu ulehčí také hliníková folie, díky které budete moci oblečení žehlit jenom z jedné strany. Alobal totiž odráží teplo a díky tomu bude žehlení jednodušší.

Zdroj obrázku: Freepik

Jestli si chcete ušetřit práci, ložní prádlo nebo dlouhé závěsy přeložte na polovinu. Tím si výrazně žehlení ulehčíte, ale rozhodně tím nezpůsobíte, že bude prádlo méně vyžehlené. Po vyžehlení pak stačí jen uložit do skříně a máte hotovo. Správně zvolená teplota dělá také svoje. Každá žena, která žehlí, by měla znát základní pravidla, aby si nastavila teplotu tak, aby byly látky vyžehlené správně. Umělé materiály žehlete na nižší teplotu, na 180 stupňů můžete žehlit například bavlnu.

Zdroj: https://experthometips.com/20-essential-ironing-tips-you-need-to-know