Beautiful Young Woman Using Hair Spray

Žehlení záclon může patřit minulosti. Stačí je po vyprání nastříkat oblíbenou kosmetikou

Vánoční i jarní úklid jsou nedílnou součástí našeho života a všichni předpokládají, že je budeme dělat. Ke generálnímu úklidu patří také mytí oken a praní záclon. Ve chvíli, kdy máte dokonale čistá okna, budete potřebovat vyžehlit a pověsit záclony. Existuje naštěstí i metoda, díky které to nemusíte dělat a dočkáte se nádherně bílých záclon, které vydrží čisté po velmi dlouhou dobu.

Lak na vlasy a záclony, netradiční spojení

Zajisté by vás nikdy nenapadlo stříkat lak na vlasy na čistou a sněhově bílou látku, kterou následně pověsíte na okna. Pravdou je, že byste to měli vyzkoušet. Až záclony vyperete při teplotě do 30 stupňů Celsia na nízkou rychlost a necháte je přirozeně uschnout, přijde na řadu tento netradiční produkt, který byste normálně při úklidu nepoužili. Lak na vlasy umožní přeskočit žehlení, které je pro většinu lidí velmi zdlouhavé a nepříjemné.

Zdroj obrázku: Freepik

Po vyprání a usušení záclony důkladně nastříkejte lakem na vlasy. Dávejte si pozor, aby byl produkt bezbarvý, abyste si vypranou látku zbytečně neobarvili a nezničili. Díky tomuto postupu budou záclony tuhé, dokonale rovné i bez žehlení a nebudete muset vůbec sáhnout po žehličce. Čas, který získáte touto jednoduchou metodou, můžete využít na příjemnější aktivity, které potěší vaše srdce, a celý úklid díky tomu zvládnete mnohem rychleji.

Další výhoda, na kterou nesmíme zapomenout

Tato metoda má ještě jednu obrovskou výhodu. Při použití laku na vlasy totiž látka zůstane dlouho svěží a čistá. Vytvoří se na ní ochranný povlak, díky kterému se na povrchu nebude usazovat prach a zabráníte tak i žloutnutí a šednutí záclon po mnohem delší dobu. Čisté a dokonale bílé záclony jsou základem dokonalé domácnosti, a proto je péče o ně velmi důležitá. Když použijete tento trik, získáte úžasné výsledky s minimem úsilí. Garantujeme, že nebudete litovat a budete tento trik používat při každém praní záclon.

Zdroj: https://www.freshwaveworks.com/wp-blog?pid=196&slug=blog-best-way-to-clean-curtains-drapes