Top View Woman Making Vegetable Salad Glass Bowl With Tomatoes Cheese Greens Cucumber Gray Surface

Zeleninové saláty pro krásnou pleť: díky důležitým antioxidantům bude pokožka zářit

Pestrá a vyvážená strava je jednoznačným klíčem ke kvalitní pleti. Zejména je důležitá čerstvá zelenina. Jaké saláty si připravit, aby se vaše pokožka doslova rozzářila?

Výživa je důležitá

Pokožka musí každý den čelit zátěži a škodlivým faktorům, a to nejenom zvenku. Kůže totiž zároveň zrcadlí stav vnitřních orgánů. Jak se tedy o ni dobře starat? Základem není spousta drahé kosmetiky, ale správná výživa. Podstatné není to, co na pokožku natřete, ale čím ji budete vyživovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Vsaďte na antioxidanty

Velmi důležitá je čerstvá zelenina, která obsahuje biologicky aktivní složky, vitamíny a minerály i antioxidanty. Na konci zimy není snadné sehnat kvalitní čerstvou zeleninu, proto můžete zahrnout do jídelníčku také klíčky, které obsahují aktivní enzymy. Proti předčasnému stárnutí působí vitamíny s antioxidačními vlastnostmi, hlavně vitamíny A, C a E. Ve většině druhů zeleniny najdete tyto tři vitamíny, ovšem jejich podíl je různý. Měli byste proto věnovat pozornost hlavně brokolici, špenátu, mrkvi nebo také květáku, listové zelenině a avokádu. Všechny tyto druhy zeleniny můžete jíst syrové, což je nejlepší řešení, protože v nich zachováte maximum vitamínů. Delší tepelná úprava jejich obsah snižuje, což platí hlavně o vitamínu C. Ovšem syrová brokolice a květák jsou těžko stravitelné, proto tyto dva druhy krátce povařte.

Tipy na saláty:

  • Lehce podušenou brokolici zakápněte citronovou šťávou, zastříkněte olivovým olejem a posypejte opraženými slunečnicovými semínky. Každá složka obsahuje cenné látky pro posílení pokožky, včetně omega-3 mastných kyselin.
  • Výborně chutná špenát s přídavkem vlašských ořechů, které jsou rovněž cenným zdrojem omega-3 kyselin, a hrušek. Přidejte modrý sýr a krutony.
  • Nakrájejte avokádo na plátky, přidejte brokolici, plátky opečeného jehněčího a listy rukoly a ledového salátu, cherry rajčátka a posypte kmínem.
Zdroj: https://www.totalbeauty.com/content/slideshows/superfood-salad-recipes-170712