Portrait Adult Woman Tired Work

Zemřeme brzy a vliv na to máme pouze my sami

Bojíte se smrti? Rozhodně to není nic výjimečného. V mladém věku si něco podobného patrně neuvědomujeme, ale ve věku pokročilejším už je dané téma stále blíž. I když se smrti bojíme, neděláme nic proto, abychom na světě byli co nejdéle. Ano, možná zemřeme brzy, ale vliv na to máme jenom my sami.

Stres

Není jednoduché zvládnout tuto dobu. Mnoho lidí žije od rána do večera ve stresu. Jenom proto, že mají mnoho povinností. Jak doma, tak samozřejmě také v práci. Denně se na nás valí řada věcí, které musíme řešit. Když nezpomalíme, začnou se objevovat zdravotní problémy, které s dlouhodobým stresem souvisí. A potom? Zemřeme brzy.

Stravování

Se stresem a hektickým životním stylem souvisí i stravování. Nemáme na nic čas, což se negativně podepisuje i na našem jídelníčku. Je to fast food, polotovary, jsou to nepestrá jídla plná konzervantů a soli. Pokud si navíc neuděláme čas ani na klidnou konzumaci, veškerá negativa tím jenom umocníme. A že se to podepíše na délce našeho života, to není žádná novinka.

Zdroj obrázku: Freepik

Zdravotní stav

Mnoho lidí vyrazí k lékaři až ve chvíli, kdy už potřebují akutní pomoc. Na prevenci myslí jenom málokdo. Přitom v České republice můžeme těžit ze systému bezplatné zdravotní péče, která zahrnuje právě i preventivní prohlídky. Pravidelná kontrola zdravotního stavu může problémy odhalit s předstihem. Realita je však taková, že lidé svůj zdravotní stav neřeší. A to se podepíše i na termínu jejich smrti.

Životní styl

Lehce se k němu váže i zdravotní stav. Není nic nového, že fyzická aktivita je mnoha lidem cizí. Když se k tomu přidá nadváha, nebo dokonce obezita, je jasné, čím to může končit. Špatná životospráva lidskému zdraví prostě nepřidá a rozhodně má a vždy bude mít přímý vliv i na to, že můžeme umírat zbytečně brzy. Přitom svůj jídelníček a občas se pohnout není nic, co by se nedalo zvládnout.

Zdroj: https://www.bustle.com/articles/193209-11-surprising-habits-that-can-shorten-your-life-as-innocent-as-they-may-seem