Little Girl 45 Years Diligently Draws Album Color Markers

Žena svým dětem vyrábí unikátní fixy z věcí, které má běžně doma. Stojí haléře a kreslí dokonale

Kreslení a malování je tvůrčí činnost, kterou děti nejenom milují, ale díky které se také rozvíjí. Trénují motoriku, podporují fantazii a zapojují mozek. Využít k této tvůrčí činnosti lze celou řadu věcí. Obyčejnou tužku nebo propisku, populární pastelky, dále také voskovky nebo vodové barvy, a v neposlední řadě také fixy. Obchody s papírenským zbožím jich mají plné regály, ale ne vždy je nutné utrácet za ně peníze. Dají se totiž i vyrobit. Originálně, jednoduše a levně.

Stačí jen dvě věci, co má každý doma

Vyrobit si doma fixy zvládne opravdu každý a dokonce na ně stačí použít věci, které jsou běžně v domácnosti. Tedy pokud jde o ty základní, bez kterých se nelze obejít. Tou první je vatová tyčinka, známý pomocník na čištění uší, které je v koupelně většiny domácností. Druhou věcí je potom vlhčený ubrousek, který má většina hospodyněk také při ruce, jelikož umí výrazným způsobem usnadnit jakýkoliv úklid.

Zdroj obrázku: Freepik

Samozřejmě je třeba zajistit, aby se dítě při používání fixy neumazalo. V tom může pomoci třeba lepicí páska, nebo kousek folie, kterou se vyrobená fixa obalí. A aby kreslila jak má, je potřeba barva. Nejlépe inkoust, který se dnes sežene v každém papírnictví. A nejenom ten klasický modrý, protože pořídit lze i další barvy, jako třeba červenou, černou, žlutou, zelenou a mnohé další. Fixy tak lze vyronit v libovolných odstínech, které lze dokonce i míchat a vytvořit i barvy, jako je například fialová.

Postup je jednoduchý

Jak na to? Krátké video je návodem pro každého, kdo nechce fixy kupovat, ale vyrobit, základem je vlhčený ubrousek, do kterého se obalí jedna vatová tyčinka. Následně se vše obalí také do lepicí pásky, která pomůže držet tvar.

@hacks.tk

♬ Bongo cha-cha-cha – Remastered – Caterina Valente

Následný postup už je velmi jednoduchý, protože stačí pár kapek libovolného inkoustu. Ten se nasákne do vlhčeného ubrousku a dále také k vatovému konci tyčinky. Právě ten následně umožní kreslení. A čeho konkrétně, to záleží na kreativitě každého dítěte.

Zdroj: Life Hacks