Ženy, které vstávají brzy ráno, jsou označovány za čarodějnice. Důvod špatného spánku přitom mívá zcela banální vysvětlení

Lidé se dělí do svou skupin. Buď to jsou sovy, nebo skřivani. Jedna skupina raději ponocuje a vstává později, druhá naopak vstává brzy a večer může být unavená. Každému vyhovuje něco jiného a obvykle není správné denní režim měnit. Jsou však ještě ženy, které se mohou víceméně pravidelně budit mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní. S tímto časem je spojena řada pověr, které nejsou nijak příjemné.

Čarodějnice?

Některé ženy jsou svým okolím dokonce považovány za čarodějnice. Důvod je poměrně jednoduchý. Právě 3.–4. hodina je označena za hodinu čarodějnickou. A ta může přinášet řadu věcí. Nejčastěji se mluví o tom, že v tuto hodinu ženy přijímají duchovní zprávy nebo jde o určitá znamení, spojená s výzvami ke změně života. Realita však bývá zcela jiná a každé malé dítě ví, že nic jako čarodějnice neexistuje. A jaký je tedy důvod daného buzení?

Lidská potřeba

Vzbudit se mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní nemusí být zase až tak nic divného. Každé lidské tělo má potřeby. Ve dne, stejně jako v noci. Pokud začnete potřebovat na toaletu, probudíte se. A pokud máte denní režim víceméně pravidelný, je standardní, že daný čas vychází právě na toto časové období. A řešení? Méně tekutin, a jistě budete spát až do rána.

Zdroj obrázku: Freepik

Nepotřeba spánku

Čím více člověk stárne, tím méně spánku může potřebovat. To znamená, že z doporučených osmi hodin spaní se stane o něco méně. Vzhledem k době usínání to může znamenat, že čas buzení vyjde právě na 3.–4. hodinu. Nehledejte za tím čarodějnictví, ale běžný jev. A nebojte se toho využít. Vstaňte z postele a o to více toho stihnete.

Naučený organismus

Vstávala jste několik let, ale i měsíců stále v tento čas – třeba do práce nebo ke svému dítěti? Tělo si to může pamatovat, a proto dochází k tomu, že se nyní v čarodějnické hodince budíte. Nechte tomu volný průběh, brzy budete spát zase až do rána.

Zdroj: Life Hacks