Ženy s krásnou pletí ví, že základem péče o ni je několik jednoduchých zásad

Faktorů, které ovlivňují pleť a její celkový vzhled a stav, je mnoho. Nejdůležitějšími z nich jsou strava, okolní prostředí, hormonální poruchy, alergie a také různá onemocnění. Přinášíme vám několik tipů na zlepšení stavu vaší pokožky.

Pravidelná péče je základem úspěchu

Pečujte o svou pleť, jen tak bude vaše pokožka vypnutá a svěží. Základní kosmetickou péčí, kterou zvládnete sami doma, je každodenní čištění obličeje. S krátkým tréninkem se pro vás umytí pleti stane rychlou rutinou. Začněte vždy odlíčením očí a postupujte na tváře, čelo a bradu. Večerní odstranění make-upu a líčidel pleť připraví na aplikaci dalších přípravků, ale především tím zabráníte vzniku očních infekcí ze zbytků líčidel, které si během spánku můžete zanést do očí. Pokračujte čisticím krémem nebo emulzí. Obličej vyčistěte jemnými krouživými pohyby prstů, poté čisticí krém opláchněte. Kosmetičky radí jednou týdně také použít peeling. Můžete si ho připravit z domácích surovin, například z kávové sedliny, soli, třtinového cukru nebo rozemletých semen. Jako pojidlo použijte například olivový olej. Po vyčištění naneste vatovým tamponem na pleť tonikum, které pokožku obličeje dočistí a vypne. Nezapomeňte použít noční krém, ten otevře póry a doplní potřebnou hydrataci a živiny.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jednou za čas si dopřejte pleťovou masku. Využijte léty osvědčené domácí suroviny, třeba salátovou okurku, která pleť zvlhčí a zesvětlí, nebo mléko, které pokožku osvěží.

Pitný režim a spánek jsou ty nejlepší léky

Pijte, pijte a pijte, to je nejdůležitější pravidlo dobrého zdraví a krásné pleti. Pijte alespoň 2 litry čisté vody denně, hydrataci těla a kůže totiž ničím jiným nenahradíte. Zařaďte do stravy také probiotické potraviny, které ovlivní činnost vašich střev, protože dobrá střeva přináší dobré zdraví. Kvalitní a dostatečný spánek ovlivňuje pleť víc, než si umíte představit. Stačí se podívat do zrcadla po probdělé noci. Proto si dopřejte denně alespoň 7 hodin klidného spánku.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/adult-health/in-depth/skin-care/art-20048237